גבי גזית (צילום: Moshe Shai/Flash90)
גזית (ארכיון) | צילום: Moshe Shai/Flash90

המשטרה הודיעה היום (שישי) שתחל בבדיקה שנועדה לקבוע האם ישנה תשתית ראייתית המצדיקה פתיחה בחקירה נגד שדרן הרדיו והעיתונאי גבי גזית בחשד לעבירות מין. המשטרה החלה לפנות לנשים שעובדות עם גזית ברדיו 103 ולבדוק האם הוטרדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהמשטרה נמסר כי הבדיקה החלה בעקבות הפרסומים והתיאורים של נשים שונות, ביניהן הפרשנית המדינית דנה ויס, בכלי התקשורת השונים על מעשיו של גזית. עם זאת, ציינו כי על כל המקרים שהגיעו לידיהם עד כה חלה התיישנות.

עוד מסרו במשטרה כי רק במידה וימצאו נשים המוכנות להתלונן על אירוע שעליו לא חלה ההתיישנות תיפתח חקירה נגד גזית. למרות זאת נמסר כי התלונות הישנות עלולות לבוא לידי שימוש כהוכחת דפוסי פעולה.

אתמול ביקש גזית לצאת לחופשה בעקבות התלונות שהועלו נגדו בגין הטרדות מיניות שביצע בעבר. כבר ביום ראשון הקרוב ייעדר גזית מתכניתו הקבועה ברדיו 103FM.

"בהמשך לבירור נרחב שנערך אצלי בעניין עם גבי גזית, הודיע לי השדרן כי הוא מבקש לצאת לחופשה", כתב מנכ"ל רדיו 103, אור צלקובניק. "קיבלתי את בקשתו, ועל כן לא ישוב ביום א' הקרוב אל המיקרופון. כפי שאמרתי הבוקר, 103FM מגנה בכל לשון הטרדות ותקיפות מיניות ורואה במאבק בתופעה חשיבות עליונה".

בשעות הצהריים סיפרה אישה נוספת על מקרה שהתרחש בביתו של העיתונאי. עדות זו הצטרפה לשתי עדויות נוספות נגדו - הראשונה של פרשניתנו המדינית דנה ויס והשנייה של שמרית סקורניק פלג העובדת בתחום הפרסום.

"השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה"

בתכנית "דקלסגל" בגל"צ גוללה האישה, שבחרה להישאר בעילום שם, את מה שאירע: "זה קרה במסגרת יחסים של בעל דירה ודיירת. הוא אמר 'תקפצי אליי לקפה' ואני לא חששתי להגיע ולמסור לו את הצ'קים. החמאתי לו על הדירה והוא אמר 'בואי אני אראה לך'. הוא השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה. לא הרגשתי שזה היה כוח, אלא שמחזרים אחר אישה ואז זה קורה, אלא שדקה קודם לכן לא היה חיזור".

"בגלל זה באתי אליו בשיא הביטחון. לא הייתי הולכת לבית לו אם לא היה לי נעים", המשיכה. "כשראיתי את הבית אמרתי לבעלי שפה גר גבי גזית, ואז סיפרתי לו. זו הייתה תקופה שזה לא היה משהו לא מקובל, אם בצבא או ביחסים בכלל".