מאות הגיעו להלוויה (צילום: חדשות 2)
מאות הגיעו להלוויה | צילום: חדשות 2

דרכם האחרונה של שני הילדים הקטנים: בבית העלמין במצפה נטופה נטמנו היום (שישי) הילדים נבו ואחינועם גרינפלד ז"ל, זוג האחים בני ה-10 וה-5 שנהרגו בתאונת הדרכים הקטלנית בגיאורגיה ביום שלישי האחרון. אם המשפחה עדיין מאושפזת ומצבה מוסיף להיות קשה אך יציב - וצפתה בלוויה בשידור ישיר ממיטתה בבית החולים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

האב, חנוך גרינפלד, אמר בכאב: "הילדים האחרים שואלים אותי איפה אחינועם ונבו ומתי הם יחזרו. אני לא יודע מה להגיד להם". סבם של הילדים, אלי פורת, ספד להם: "למה אתם לא עונים? כמה פעמים צריך לקרוא לכם. אני מקווה שזה בגלל שאתם שקועים במשחק או בסרט מרתק". 

נבו גרינפלד ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
נבו גרינפלד ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

בהמשך דבריו הכואבים, פנה הסב אלי לאם נועה שמאושפזת בבית החולים, והפציר בה לאחות את השברים לאחר האסון הנורא: "מצאנו פתק של אחינועם המתוקה שהיה במעטפה שהיא גזרה והדביקה. נבו צייר עליה פרח. זו הצוואה. את צריכה לחבר את השברים בשביל הילדים שנשארו בחיים. הם צריכים אותך".   

הג'יפ התהפך, אחינועם ונבו נהרגו במקום

המשפחה הייתה מעורבת בתאונת דרכים במהלך טיול משפחתי בגיאורגיה לאחר שהג'יפ בו נסעו התהפך. שניים מהילדים, אחינועם ונבו, נהרגו במקום. יתר בני המשפחה נפצעו באורח קל. בני המשפחה הוטסו לארץ במהלך יום הכיפורים, לאחר שהתקבל אישור מיוחד לפתוח את המרחב האווירי של ישראל לצורך הנחיתה.

לאחר שנחתו בארץ בני המשפחה שנפצעה בתאונת הדרכים הקטלנית בגיאורגיה, תיאר אב המשפחה, חנוך גרינפלד את רגעי הטרגדיה. "הלילה היה ערפילי, נסענו על 10 קמ"ש", סיפר האב. "ברגע אחד, אני לא יודע מה קרה ולמה, הרכב איבד שליטה והתהפכנו למורדות הצוק, זה עניין של שניות".

אחינועם גרינפלד ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
אחינועם גרינפלד ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
פינוי בני המשפחה שנפצעו (צילום: חץ תעופה)
פינוי בני המשפחה שנפצעו | צילום: חץ תעופהאת דברי האב פרסמה אחותו, שושי, לה סיפר את שאירע. "אני לא זוכר מה קרה, כשפתחתי עיניים הייתה דממת מוות, וחושך", תאר האב בכאב. "ברגע הראשון חשבתי שאני מת ושככה זה נראה אחרי המוות. אבל אז ראיתי את אחינועם וכשהבנתי שהיא לא איתנו רציתי באמת לא להיות. הרמתי אותה, חשבתי שרק אני נשארתי. הסתכלתי לקצה הצוק אבל אז שמעתי קול קטן קורא לי: 'אבא', זה היה עברי שהציל את חיי. התחבקנו השארתי אותו בנקודה מסויימת. ביקשתי ממנו לחכות לי, אבל ראיתי שהוא הולך אחרי לכל מקום ופחדתי עליו".

האב סיפר כיצד בשלב זה מצא את רעייתו נעה ששאלה איפה הילדים, אך הוא לא סיפר לה על מותה של בתם אחינועם. "עברי המשיך ללכת אחרי לכל מקום. מצאתי את חבל הסנפלינג שהבאתי איתי ועוד כמה חפצים שהג'יפ המתגלגל השאיר אחריו", תיאר. "עליתי למעלה עם עברי עד למקום שבו כבר לא יכולתי לטפס כשאני סוחב אותו. קשרתי אותו שלא ייפול והבטחתי לו שאחזור לקחת אותו. מולי היה קיר תלול גבוה מאוד. שלוש פעמים ניסיתי לטפס נאחז בכל מה שיכולתי והחלקתי למטה כשאני עוצר את עצמי על אחד הסלעים".

המרחב האווירי נפתח באישור רה"מ - המשפחה הוטסה ארצה

לאחר זמן קצר, הגיע למקום ג'יפ ובו תושבי המקום שסייעו לחלץ את המשפחה. "ראיתי אורות ג'יפ מתקרב וידעתי שזה הצ'אנס האחרון שלנו. אני לא יודע איך אבל פשוט טיפסתי למעלה", סיפר חנוך. "עצרתי את הג'יפ. קשרתי את החבל לוו הגרירה שלהם וניסיתי להסביר להם שאני רוצה שיעזרו לי לרדת כי הבן שלי שם, אבל הם ואני מדברים בשתי שפות שונות".

"כשהם הבינו שאני רוצה לרדת הם נבהלו, עשיתי את עצמי כאילו שאני מסכים לא לרדת, ואז כשהם עזבו אותי ברחתי וגלשתי למטה עם החבל. קשרתי את עברי וצעקתי להם שימשכו אותי. הם העלו אותנו למעלה במהירות למרות שהיה קור כלבים אחד מהם הוריד את החולצה והמעיל, וכיסה אותי ואת עברי. הם הזמינו צוותי חילוץ שעבדו במיומנות וחילצו את כל היתר".

ארבעת בני המשפחה הפצועים - ההורים ושניים מילדיהם - הובאו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם זכו לטיפול רפואי מצד צוות רפואי מלא. האם נעה נותחה ומצבה מוגדר קשה, ושני הילדים, יפתח בן ה-11 ועברי בן ה-7, אושפזו במצב בינוני וקל. משפחת גרינפלד ביקשה למסור כי הוקם מיזם הדסטארט עבור המשפחה, לטובת גיוס סיוע כספי לכל ההוצאות הנדרשות עקב המקרה הטראגי.