עמרי ובנו עילי שנהרגו בטרגדיה
הציל את חיי בנו. עמרי ניר ז"ל | צילום:

עילאי ניר בן ה-10 שנפצע לפני כיומיים לאחר שנפל מצוק בנחל צאלים עדיין מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ומצבו מוסיף גם הבוקר (ראשון) להיות אנוש. סהר פיש, אחד המחלצים שהגיעו ראשונים לזירה, סיפר הבוקר בריאיון לגל"צ על המקרה הקשה. "אין לי ספק שהאבא הגן על בנו בצורה מופלאה, אחרת אין סיכוי שעילאי היה מחזיק מעמד", סיפר. אביו של עילאי, ד"ר עמרי ניר, שנהרג באירוע הטרגי, יובא היום למנוחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביום שישי ממש לפני 11 בבוקר קיבלנו את הקריאה על אירוע נפילה מגובה", סיפר פיש בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל". "לא ידענו מה סדר הגודל של האירוע, אבל הזנקנו מסוק במקביל כי תמיד נפילה מגובה זו פציעה קשה".

פיש מספר כי ברגע שהגיעו לזירה, מיד זיהו את עילאי שוכב על המדרון התלול. "ניגשנו להעניק לו עזרה ראשונה ולייצב את מצבו עד שיגיע המסוק ונוכל לפנות אותו על אלונקה לבית החולים. זה אירוע לא פשוט בשטח מאוד מורכב, החילוץ התבצע בשטח שאתה בקושי עומד בו ובטח שלא ניתן לטפל בו".

חילוצו של עילאי ניר מהנחל (צילום: מיכה בן גיגי, יחל"צ ערד)
חילוצו של עילאי ניר מהנחל | צילום: מיכה בן גיגי, יחל"צ ערד

"מאיך שהדברים נראים בשטח - התגלגלות ונפילה מגובה רב בתא שטח מאוד קשה, אני לא יכול לתאר שילד שורד נפילה כזו אלא אם כן הוא פשוט עטוף", הוסיף פיש. "ולכן אין לי ספק שעומרי הציל את חייו".

עטף את עילאי והציל את חייו

ביום שישי בשעות הבוקר נפצע עילאי ניר בן ה-10 באורח קשה, כשנפל בנחל צאלים - ואביו, ד"ר עומרי ניר, נהרג כשניסה להגן עליו ולבלום את נפילתו. אתמול בשעות הערב הודיע בית החולים סורוקה על הידרדרות במצבו של עילאי. "הוא סובל מפגיעת ראש קשה מאד, מצבו אנוש", הדגישו בבית החולים.

זירת האסון, שלשום (צילום: מיכה בן גיגי, יחל"צ ערד)
איזור האסון בנחל צאלים | צילום: מיכה בן גיגי, יחל"צ ערד

האסון אירע במהלך טיול ג'יפים שבו השתתפו 15 ילדים בני 6-10 מיישוב בעמק חפר, עם הורה מלווה לכל ילד. במהלך המסלול הרגלי באזור בריכת צפירה החליק הבן באחד הסולמות העליונים. אביו שהבחין בכך זינק לעברו, תוך שהוא מנסה להיאחז - אך השניים נפלו מהצוק.

כוחות החילוץ מעריכים כי האב עטף את בנו במהלך כל הנפילה וספג את מרבית הפגיעות, ובכך ניצלו חיי הבן. יחידת 669 ויחידת חילוץ ערד שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו של האב בשטח והעבירו את הבן לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה מאוד. הילד מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה כשהוא סובל מפגיעות קשות בראש ובגב ומונשם.