עשרות אלפי נוסעים יוצאים כל שנה בראש השנה מנמל התעופה בן גוריון לאומן, אך בעוד בחברות התעופה סופרים את המזומנים מהרכבת האווירית, בצוות האוויר נכנסים לכוננות ספיגה. לצד קולות השמחה, השירים והריקודים, נאלצים הטייסים והדיילים להתמודד עם תופעות של אלימות על הטיסות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סרטון שצולם על טיסה לאומן שיצאה לקראת ראש השנה חושף כיצד מתפרעים הנוסעים ואילו אנשי הצוות של המטוס לא מצליחים להשתלט על הסיטואציה.

כך למשל באחת הטיסות שיצאו בשבוע שעבר, האלימות מצד החסידים על המטוס הפכה לארוע בטיחות חמור, לאחר שכמה מהם השתכרו ועישנו סמים בשירותים. הדיילים שחשו בריח של גראס במטוס והמצב החריף עד כדי כך, שהקברניט התכוון להנחית את המטוס באמצע הדרך.

"הבהרתי שאני עומד לבצע נחיתת ביניים באנקרה, כיוון שהם גורמים לסיכון המטוס ונוסעיו", כתב הקברניט בסיכום הארוע. "האווירה בקבינה הייתה אלימה. הטיסה הייתה חריגה בכל קנה מידה והתחושה הייתה כמו טיסה במסגרת פרויקט הטסת עבריינים".

"חברת אל-על עושה כפי הנראה רווחים יפים מטיסות החסידים הללו, אבל, וכאן אני קובע חד משמעית: אם תופעות אלו ימשכו, חברת אל-על תאבד מטוס עקב התנהגות שלוחת רסן זו של חבורה של עבריינים, אשר אני מאמין כי היא אינה הרוב בקרב נוסעים אלה", הוסיף הקברניט בסיכום הדו"ח שלו של אירוע הבטיחות.