אחרי תקופה ארוכה שבה כמעט לא יצא מהבית בגלל מאבק במחלת הסרטן ומבוכה מהשיער שנשר, אמש (שבת) אזר ערן דגן אומץ והצטרף לחבריו לבילוי בפאב "אוסוולדו" בקיבוץ ברור חיל בדרום. מה שאמור היה להיות ערב נעים עם החברים, הפך תוך זמן קצר לעוגמת נפש קשה - לאחר שלטענתו המאבטח במקום סירב להכניס אותו מכיוון שחבש לראשו כובע מצחייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית בפאב תועדה על ידי חבריו של ערן, שליוו אותו וניסו לשכנע את השומר להכניס את חברם שמשתקם מסרטן הדם. בסרטון האירוע נראה המאבטח מסרב בתוקף להכניס את הצעיר, למרות תחנוניהם של החברים מסביב. לבסוף ענה המאבטח לחבורה: "תתבעו אותי".

"אני לא יוצא הרבה בגלל המחלה", סיפר לחדשות 2 Online ערן, תושב נתיבות בן 28. "כשהגענו לשומר הוא אומר 'תוריד את הכובע, אחי'. אמרתי לו שאני לא יכול להוריד את הכובע כי אין לי שיער, הוא נשר בגלל המחלה ואין לי ביטחון לצאת מהבית בלי כובע". ערן אף הראה למאבטח את תעודת הנכות שלו, אך לדבריו זה התעקש כי הנהלים דורשים שיסיר את הכובע.

"ביקשתי שיקרא למנהל וגם הוא אמר לי שאני לא יכול להיכנס עם כובע", סיפר ערן. "אמרתי לו שאפילו אלכוהול אסור לי לשתות ואז הורדתי את הכובע והראיתי לו איך הראש שלי נראה - חצי קרחות". לבסוף התייאש ערן ועזב את המקום.

"מרוב בושה הלכתי לאוטו והתחלתי לבכות", תיאר. "הרגשתי השפלה, לא הבנתי למה לא מכניסים בן אדם חולה עם כובע. אני עובר תקופה קשה, לא יצאתי מהבית עם חברים הרבה זמן ועד שסוף סוף הרגשתי קצת יותר טוב ויצאתי - חזרתי הביתה מלא בושה וצער. כל כך נעלבתי ונפגעתי. החלום שלי הוא שלא אצטרך כובע ללכת איתו, אבל ביום-יום אני הולך עם כובע כי אני מתבייש".

מפאב אוסוולדו נמסר בתגובה: "על פי הנחיות המשטרה לצורך קבלת רישיון עסק חל איסור כניסה ללקוחות אשר לובשים כובע לראשם, מאחר וזה מקשה על זיהויים במקרה של התפרעות או אלימות. יחד עם זאת, במקרה זה על המאבטח היה להפעיל שיקול דעת ורגישות ולהתייעץ עם הממונים עליו. הנושא עדיין בבדיקה ויופקו הלקחים. מדיניות הפאב היא לאפשר כניסה לכל הלקוחות ללא כל סלקציה ותוך שמירה על החוק".