איזור האסון בטיול בנחל צאלים (צילום: באדיבות המשפחה)
ד"ר עמרי ניר ובנו עיליי | צילום: באדיבות המשפחה

אבל כבד נפל בכפר ויתקין עם היוודע דבר מותו של עילי ניר (10) כתוצאה מהתקרית בנחל צאלים בה נהרג גם אביו, ד"ר עמרי ניר. מחר ב-15:00 ייטמנו האב ובנו זה לצד זה בבית העלמין ביישוב. "זו תקלה מצערת, אנחנו לא מחפשים אשמים", אמרו הערב חבריו של עמרי ביישוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הערב התכנסו במרכז היישוב חבריו של עמרי, שהיו עמו ועם בנו עילי בטיול בנחל צאלים ביום שישי. החברים חזו לנגד עיניהם במקרה הקשה, בו ניסה עמרי להציל את בנו אך לבסוף התגלגל עמו במורד המצוק. 

על רקע ההיערכות לקראת מסע ההלוויה מחר, אומרים חבריו של עמרי כי הם לא מחפשים אשמים בתקרית. "מדובר בתקלה מצערת", הם אומרים. החברים מספרים כי הכירו את המסלול, וכי הם נוהגים לטייל פעמים רבות ועל כן הם מבינים שלא מדובר בנושא שיש לתלות בו אשם בגורם כלשהו. בנוסף אמרו החברים כי חשוב להם לתישמר מורשתם של האב ובנו - אהבה לטיולים. 

החילוץ בנחל צאלים (צילום: מיכה בן גיגי, יחל"צ ערד)
החילוץ בנחל צאלים | צילום: מיכה בן גיגי, יחל"צ ערד

למרות האסון, ברשות הטבע והגנים אומרים היום כי הם אינם מתכוונים לגדר מחדש או להציב שלטים המתריעים על סכנה במסלול הטיול בנחל צאלים. לדברי הרשות, המסלול נבדק שוב ומבחינתהם לא נמצאו כשלים או ליקויים וביטחותיים. היום הוסיפו מטיילים לבקר במקום, זאת על רקע השאלות בדבר הצורך בהגבלת גיל המטיילים במקום.