מקרה נוסף של התעללות בבעלי חיים: טלה חי נמצא בתוך פח המאכסן פגרים ושאריות של בעלי חיים כשהוא במצב רפואי קשה וסובל מהיפותרמיה בשל מזג האוויר החורפי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

את הטלה מצאו פעילי DXE, ארגון בינלאומי שפעיליו, המגויסים דרך הרשתות החברתיות, פועלים להגנה על בעלי חיים ותיעוד של מקרים קשים מעין זה.

המקרה נחשף כשפעילי הארגון הגיעו בשבוע שעבר למשק בצפון הארץ וכחלק מעבודתם צילמו את פחי הפסדים, אותם פחים המשמשים לאכסון פגרים ושאריות של בעלי חיים מתים. כשפתחו את אחד הפחים הם לא האמינו למראה עיניהם - טלה קטן וחולה, הממעט לזוז ונושם בעדינות נמצא שם.

הטלה מקבל טיפול (צילום: ארגון DXE)
הטלה מקבל טיפול | צילום: ארגון DXE

בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online הפעילים מתעדים את הצורה שבה היה מונח הטלה בפח כאחד הגופות, סובל ובקושי מגיב. "זאת התנהלות אכזרית ופסיכופתית של התעשייה", אמרה פעילה בשם רותם. "כדי לחסוך בחומרים ובמשאבים, אנשי המשק משליכים את החיה לפח כאשר היא סובלת ממום ללא חומרי הרדמה".

רותם סיפרה כי הריח במקום היה נורא וכי היא לא מבינה כיצד אנשים מסוגלים לפעול בצורה שכזאת. אחרי שהפעילים הובילו את הטלה לטיפול חירום בבית החולים הווטרינרי בבית דגן, הוא קיבל טיפול רפואי אינטנסיבי ומצבו החל להשתפר.

לתרומות עבור הטיפול בטלה ניתן להתקשר למספר 08-867-3666 בימים א'-ה' בין השעות 08:00-20:00