דניאל טרגרמן ז"ל. ארכיון
דניאל טרגרמן ז"ל. ארכיון | צילום:

כשנה לאחר שנהרג מפגיעת רסיס פצצת מרגמה בביתו שבעוטף עזה, יונצח הילד דניאל טרגרמן ז"ל ביישוב חדש שיוקם בנגב וייקרא על שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראשית השבוע הבא צפויה הממשלה לאשר הקמה של חמישה יישובים חדשים בנגב, ביניהם גם היישוב "דניאל" שיישא את שמו של הילד דניאל טרגרמן ז"ל בן ה-4 שנהרג לקראת סוף מבצע "צוק איתן". היישוב יוקם בשטח המועצה האזורית מרחבים המצויה גם היא בטווח הרקטות הנורות מעזה.

"בהקמת יישוב על שמו של דניאל יש אמירה ברורה מול הטרור: אתם רוצחים ילדים, ואנחנו מחזקים את ההתיישבות", אמר יו"ר המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג'. "היישוב הזה קם על האדמות שספגו את הטילים מעזה, ומאוד מרגש אותנו לנציח כך את שמו של דניאל לדורי דורות".

דניאל טרגרמן ז"ל נהרג בחודש אוגוסט בשנה שעברה, ארבעה ימים לפני הכרזת הפסקת האש בין ישראל לחמאס, לאחר שרסיס של פצצת מרגמה חדר לביתו שבקיבוץ נחל עוז ופגע בראשו.

שבוע בלבד לפני האירוע הטראגי שבו בני המשפחה לביתם שבקיבוץ, אותו עזבו עם פרוץ מבצע "צוק איתן" חודש קודם לכן. בעקבות מות בנם החליטו הוריו של דניאל לעזוב את מעונם ולהמשיך לגדל את שני ילדיהם האחרים, יובל בת ה-4 ואת אורי בן השנתיים וחצי, בבית חדש.