הצפה באשקלון, היום (צילום: עומרי לוי)
הצפה באשקלון, היום | צילום: עומרי לוי

שיא חדש בכמות גשם לשעה אחת: מימדיו של אירוע הגשם באשקלון הבוקר (שני) נחשפים - כמות של 92 מילימטרים של גשם שירדו בשעה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחנת הגשם של השירות המטאורולוגי הנמצאת באיצטדיון אשקלון נמדדה מהשעה 07:00 בבוקר עד 12:00 בצהריים כמות של 112 מילימטרים של גשם. בתחנה של איגוד ערים אשקלון נמדדה כמות של 118 מילימטרים.

התחנה של איגוד ערים אשקלון היא אוטומטית, כך שיש בה מדידה רציפה של גשם. מבדיקת הנתונים עולה שירדו בתוך שעה אחת 92 מילימטרים, וזהו ערך שיא לכמות גשם לפרק זמן של שעה בכל הארץ. הוא שובר את השיא הקודם שנרשם באוניברסיטת חיפה (88 מילימטרים ב-2008). גם כמות הגשם החצי שעתית שנמדדה היום באשקלון, 67 מילימטרים, שוברת את השיא לפרק זמן זה.

ובאזור הצפון נרשמה היום עלייה ראשונה השנה במפלס הכינרת: מאז חודש מאי בשנה שעברה לא עלה מפלס האגם, אבל כמויות הגשם היפות שירדו ביומיים האחרונים גם באזור הצפון הביאו לעלייה ראשונה, של 1.5 סנטימטרים.

נזקי ההצפות בחודש שעבר (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
קריסת כביש באשקלון, היום | צילום: חטיבת דובר המשטרה

גשמים ישירים מעל האגם הביאו לעלייה המבורכת הזאת. עם זאת, עיקר הגשמים ירדו השנה עד כה במרכז הארץ ובדרומה, והכינרת נמצאת כיום רק ארבעה ס"מ מעל לקו האדום התחתון. כמויות הגשמים שירדו היום באזורים שונים ברחבי הארץ: במעלה גמלא 29 מילימטרים, בצמח 19 ובתל אביב 8 מילימטרים.