נהג טנדר מאזור עראבה שבצפון עוכב לתשאול ורישיונו נשלל, לאחר שנתפס כשהוא מסיע 13 נערים בחלקו הפתוח של הרכב בניגוד לחוק ותוך סיכון חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרים שסיירו באזור והבחינו במחזה, הדביקו את נהג הטנדר והורו לו לעצור בצד הדרך. בתיעוד האירוע, שהגיע לידי עמותת "אור ירוק", נשמעים השוטרים מתשאלים את הנהג, בעוד זה מודה בפניהם בביצוע העבירה ומבקש מהשניים שיתחשבו בו. "טעיתי ואני מבקש קצת רחמנות", התחנן הנהג בפני השוטרים. "עשיתי טעות, אבל אני רק מסיע אותם לבית הספר פה".

השוטרים הסבירו לנהג את משמעות העבירות שביצע ואת ההשלכות המסוכנות שהיו עלולות להיגרם כתוצאה מהן. 13 התלמידים שהסיע האיש ברכבו שוחררו והמשיכו בדרכם לבית הספר ברגל. רישיונו של הנהג נשלל מנהלית למשך שישים ימים.

למרות שהמגזר הערבי בישראל מהווה רק 20% מהאוכלוסייה הכוללת של המדינה, בפועל הוא מוביל את טבלת מניין ההרוגים מדי שנה. על פי נתוני "אור ירוק", רק מתחילת השנה מצאו את מותם 86 מבני המגזר הערבי בתאונות דרכים, מהם 15 ילדים.

"מדינת ישראל הפקירה במשך שנים את נושא הבטיחות בדרכים בחברה הערבית ולכן שיעור ההיפגעות שם גבוה מאוד ביחס לחלקם באוכלוסיה", מאשים מנכ"ל העמותה, שמואל אבואב. "משרד התחבורה חייב להגביר את המודעות לבטיחות בדרכים בחברה הערבית, בדגש על חשיבות חגירת חגורת בטיחות בכל נסיעה, גם בתוך תחומי הכפרים".