עשרות תיירים אמריקניים שהגיעו הבוקר (חמישי) לישראל החליטו לנסוע מיד עם נחיתתם לבית החולים הדסה עין כרם, שם מאושפזים שלושת החיילים שנפצעו אמש בפיגוע הדריסה בגוש עציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התיירים, חברי קהילת בית הכנסת "אנשי שלום" מדלריי ביץ' שבפלורידה, הגיעו לבית החולים הירושלמי כשהם סובלים מג'ט לג - מה שלא הפריע להם ולא במעט להרעיף אהבה על החיילים ולהביע תמיכה.

אנשי הקהילה היהודית, שהגיעו לישראל כאורחים של ארגון "נשות הדסה", החלו לשיר לחיילים הפצועים את השיר "עושה שלום במרומיו" בעברית ובאנגלית. "תמשיכו לשמור על מדינת ישראל ואנחנו נמשיך להרגיש בטוחים בזכות צה"ל", אמרו המבקרים האמריקנים.

התיירים במהלך הביקור (צילום: חדשות 2)
התיירים במהלך הביקור | צילום: חדשות 2

החיילים הפצועים וחבריהם הרבים שהגיעו להיות לצדם הופתעו מהמחווה המרגשת, ושמחו לקבל הזמנה אישית להגיע לטיול של אחרי צבא בפלורידה. "אצלנו לא תלחמו במלחמות אלא תירו רק בקרוקודילים ותבלו", אמרו חברי הקהילה לא', המאושפז במחלקה הכירורגית.

שלושת החיילים נפצעו אמש לאחר שרכב פלסטיני מסחרי פגע בהם בכביש 60 סמוך לאל ערוב באזור גוש עציון. מצבו של אחד הפצועים קשה, ומצבם של שני חיילים נוספים קל-בינוני. הבוקר כבר נעצר אביו של החשוד בפיגוע, יחד עם מספר בני משפחה נוספים.