דליה למקוס, שנרצחה אתמול (שני) בפיגוע הדקירה בכניסה לאלון שבות בגוש עציון, הובאה הבוקר למנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אחותה של למקוס, מיכל, דיברה על פציעתה בפיגוע ב-2006. "אז הוא פספס אותך", סיפרה. "הוא היה קרוב. אתמול הוא הצליח. כשחזרת לתחנות האוטובוס אחרי הפיגוע שאלתי אותך איך את מצליחה לחזור לשם. אמרת לי 'לא אתן להם לנצח, הם לא ירחיקו אותי מפה'".

גם יושב ראש הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין ספד ללמקוס, ודיבר על האירוע עצמו. "חבל שהשומר פספס בכמה סנטימטרים", אמר. "זה היה צריך להיגמר אחרת". את הדברים אמר על רקע דבריו של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שטען שמחבל צריך להיהרג בזירת הפיגוע.

דליה למקוס ז"ל
"היום הוא הצליח". למקוס ז"ל | צילום:

למקוס נרצחה בפיגוע בו נפצעו שני בני אדם נוספים, אחד מהם באורח קשה והשני באורח קל. הפיגוע התרחש שעות ספורות בלבד לאחר פיגוע הדקירה סמוך לתחנת הרכבת בתל אביב. מאבטח אזרחי שהיה בכניסה לאלון שבות פתח באש לעבר המחבל ופצע אותו.

בתיעוד הפיגוע נראה החשוד כשהוא נוסע בכלי רכב פרטי ומנסה לפגוע בלמקוס, תושבת תקוע, שעמדה בטרמפיאדה בקרבת היישוב. שניות לאחר מכן הוא יוצא מהמכונית ומתחיל במסע הדקירות הרצחני - תחילה בלמקוס, ולאחר מכן באנשים נוספים שהיו בקרבת מקום. האירוע התרחש בתחנת אוטובוס שנמצאת ממול לזו שממנה נחטפו, ובהמשך גם נרצחו שלושת הנערים הישראלים לפני כחמישה חודשים.