מזדהים, ת"א הערב (צילום: איתי עמיקם)
מזדהים, ת"א הערב | צילום: איתי עמיקם

עשרות בני אדם הגיעו הערב לעצרת הזדהות בתל אביב עם ורד מאיה גאיה לב, שהתאבדה לפני כשבוע לאחר שנסגר התיק נגד אביה ואחיה, נגדם טענה שהתעללו בה מינית - כשאמה שתקה. "החלום הכי גדול שלך התגשם", אמר בעצרת יובל אלעזר בן זוגה. "הדבר שרצית יותר מכל - למות. פשוט לא להיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משתתפי העצרת התקבצו בשדרות בן ציון בתל אביב. "רצית עוד דברים - להציל ילדים בעולם מכאב כמו שלך, אבל יותר מכל רצית למות", המשיך אלעזר. "את זה הבנתי כשראיתי אותך ללא רוח חיים. לא יכול היה להיות סוף אחר. מתת כבר מזמן. את ניצחת אך אני הפסדתי. הפסדתי אותך. גם העולם הפסיד אותך. אמרת שהמוות שלך יקדם את המטרה שלך. לצערי הרב הרשויות בישראל עושות הכל כדי שנשים יגיעו למצב שלך".

עשרות משתתפים, ת"א הערב (צילום: איתי עמיקם)
עשרות משתתפים, ת"א הערב | צילום: איתי עמיקם

ח"כ מיכל רוזין ממרצ הגיעה כדי לבקש סליחה מורד. "סליחה על הרוע הנורא שחוותה, סליחה בשם המורים, הרופאים העובדים הסוציאלים שלא רואים את הסבל של הילדים", הסבירה. "סליחה בשם החברה כולה והרשויות שמגלות אטימות וחוסר רצון לעזור. סליחה בשם מקבלי ההחלטות שמגנים מפני טרור מבחוץ אבל לא טרור מבית. לא יכולה להיות התיישנות על רצח של הנפש".

בעצרת הוקרא טקסט שכתבה ורד. "החיים שלי היו גדושים בטוב משולב ברוע", כתבה. "אני בחורה טובה מבית רע. החברה בוחרת להתמקד רק במה שעושים לה טוב. חצי מהאינפורמציה נמצא באפלה. חברה רוצה רק את מה שטעים לה ולא מה שעושה לה בחילה. להדחיק. אני רק אישה אחת בלי כוח והשפעה שהצליחה לשגר מסר. תארו לכם איזו השפעה שאנשים בעלי כוח ישמיעו את קולם".

ורד לב ז"ל
ורד לב ז"ל | צילום:

לב טענה שנאנסה בידי אביה לאורך שנים, אך התיק נגד אביה ואחיה נסגר בשל הזמן שחלף. היא התאבדה לאחר מאבק ממושך שכלל שביתת רעב.

באירוע קראו בנוסף להקים בית דין לנפגעות תקיפה מינית שיידע איך להתמודד עם הקשיים של הנפגעות. אורלי, שעברה תקיפה מינית בעצמה כשהייתה ילדה קראה לפרקליטות להגיש כתבי אישום גם כשהתיקים חלשים. "אי אפשר להעריך כמה זה חשוב לנפגעת לעבור מלהיות קורבן למאשימה ולעמוד מול מפלצת האדם שרצחה את הנפש שלה".