במהלך דיוני מליאת הכנסת אחר הצהריים (שלישי), עדכן יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את חברי הכנסת, בקול רועד ובהתרגשות רבה, כי קיבל טלפון מחברו האישי יהודה גליק שהתעורר, לאחר שנורה לפני כשבועיים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אדלשטיין פנה לחברי הכנסת ואמר: "אתם הראשונים שאני רוצה לחלוק איתם את שמחתי. לפני שנייה ירדתי מכאן (מדוכן הנשיאות בכנסת) על מנת לדבר עם יהודה גליק שנושם לבד כבר שעתיים", אמר במליאה.

"בסגנון של יהודה גליק, הוא ביקש לדבר איתי ולומר לי שהוא רצה להתקשר אלי מהר ואמר 'אני יודע שאתה נאבקת על הזכות לדבר, אני כמה ימים נאבקתי על הזכות לנשום, אז עכשיו אני כבר נושם לבד ורציתי לחלוק איתך את זה'".

"אני יודע שדוברים רבים במליאה, כשעלו לדבר בימים האחרונים, איחלו לו רפואה שלמה. האיחולים שלכם עזרו, העבודה הנפלאה של אנשי שערי צדק ושאר אנשי הרפואה בכיוון הנכון, ואנחנו מאחלים לו לא רק לנשום, אלא גם לדבר וללכת ולרקוד ושיהיו לו רק שמחות במשפחה".

בין גליק ואדלשטיין קיימת מערכת יחסים ארוכה: גליק שימש בעבר כדובר משרד הקליטה, בזמן כהונתו של אדלשטיין כשר הקליטה, והם חברים אישיים עד היום.

אביו של גליק: "כל יום שהוא משתפר זה מרגש"

"הוא חזר לדבר לאט לאט", סיפר אביו של יהודה גליק, הפרופסור שמעון גליק. "ביקרתי אותו היום בבית חולים ובקושי אפשר לשמוע אותו בגלל צינור ההנשמה, אבל תוך יום-יומיים הוא יוכל לדבר יותר חזק. זה מאוד מרגש, כל יום שהוא משתפר זה מרגש. עוד צעד ועוד צעד, נקווה שימשיך".

מילותיו הראשונות של גליק תאמו את חוש ההומור האופייני לו, לדבריו של אביו: "הוא אמר בבדיחה שהכדורים לא מספיקים והוא מבקש מוס שוקולד. תמיד הוא היה עם חוש הומור, ירש ממני ורק שיפר את זה".

"אנחנו שמחים וממשיכים להתפלל ולקוות", הוסיף אביו של גליק. "יש עוד דברים לתקן. הוא עדיין לא יכול לדבר ועדיין מחובר לעוד הרבה צינורות. אנחנו שמחים. כל צעד זה כמו ילד קטן שמתחיל צעד ראשון, וצעד שני, ומתחיל לדבר".