בית ספר (אילוסטרציה) (צילום: אייל בן יעיש)
סערה באשקלון, אילוסטרציה | צילום: אייל בן יעיש

החלטתו של ראש העיר אשקלון למנוע העסקת פועלים ערבים שעובדים בבניית ממ"דים בגני ילדים גררה ביקורת נוקבת במערכת הפוליטית, והבוקר מבהירים גם בוועד ההורים העירוני כי מדובר "במהלך פופוליסטי שלא מייצג את ההורים בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסמה יושבת ראש ועד ההורים בעיר אביבית סימני היא כותבת: "ברצוני להבהיר בצורה ברורה ולא משתמעת לשתי פנים שראש העיר קיבל את ההחלטה שלו להוציא את העובדים הערבים מגני הילדים ,ללא ידיעת ועד ההורים העירוני וללא התייעצות עם מייצגת ההורים בעיר".

סימני מסבירה כי ההורים אכן ביקשו להגביר את הערנות ולהוסיף מאבטחים במוסדות החינוך ואשכולות הגנים שבהם חסרים מאבטחים, אך מדגישה: "לא הזכרנו את גירוש העובדים". לדבריה, ראש העיר איתמר שמעוני פועל בעיקר על מנת לקבל הד תקשורתי.

"באתרי הבנייה בעיר הקרובים לגני הילדים, שבהם אין אבטחה ואין בדיקה ביטחונית מקדימה, ממשיכים לעבוד כרגיל ואם ירצו לפגוע חלילה יעשו זאת ללא בעיה", מדגישה סימני. היא קוראת לראש העיר לפעול בשיתוף פעולה עם ועד ההורים ולמנוע נקיטת פעולות שעלולות לגרום להתלהמות נוספת בעיר.

שמעוני. על חודם של 350 קולות (צילום: פלאש 90, חדשות)
איתמר שמעוני, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

מוקדם יותר היום התייחס ראש עיריית אשקלון להחלטתו מעוררת המחלוקת. "אני קשוב לרחשי הציבור ובמיוחד להורי ילדי הגנים שבהם מועסקים עובדים ערבים בבניית ממ"דים", הסביר שמעוני בריאיון לתכנית העולם הבוקר.

לדברי שמעוני, "במהלך הימים האחרונים קיבלתי עשרות פניות מהורים שלא ראו בעין יפה את העובדה שפועלים ערבים שוהים במחיצת ילדיהם בגנים ללא אבטחה, וחלקם אף איימו להוציא את הילדים מהגן".

ראש העיר הוסיף כי הוא מקווה שהנסיבות יאפשרו להחזיר את המצב לקדמותו בהקדם האפשרי. "בימים קשים אלו אני מבקש לחזק את תחושת הביטחון של ההורים, הילדים והצוותים החינוכיים בתקווה שבזמן הקרוב כולנו נוכל לחזור לשגרה", אמר שמעוני.