ארכיון (צילום: 123RF)
נאלצו לקבוע את מותו של האב, אילוסטרציה | צילום: 123RF

הציל את חיי בתו - וטבע בעצמו: גבר בן 46, תושב ירושלים, טבע למוות הערב (שני) בנהר הירדן לאחר שקפץ למים כדי להציל את בתו בת ה-16. הנערה נמשתה מהמים בשלום: צוותי מד"א שהוזעקו לזירה החלו לבצע פעולות החייאה, אך בסופן קבעו את מותו של האב. נסיבות האירוע נבדקות על ידי המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האב טבע בסמוך לגשר אריק בעת שבילה במקום עם בני משפחתו: לפתע הוא שם לב לבתו בת ה-16 שטבעה וקפץ למים כדי להצילה - כך נמסר מהמשטרה.

בני משפחה שנזקקו לעזרה עצרו עוברי אורח שנסעו בכביש סמוך. שני אזרחים שעצרו לבקשת המשפחה רצו למימי הנהר ומשו את האב כשהוא במצב קשה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ביצעו באב פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותו.

פרמדיק מד"א אלי אסולין סיפר: "כשהגענו לנהר מרחק של מספר דקות הליכה בודדות מהכביש, חברנו לאזרחים ולצוות של יחידת חילוץ שביצעו פעולות החייאה בסיסיות בגבר כבן 46 שנמשה מהמים כשהוא מחוסר הכרה. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכלל תרופות, הנשמה ועיסויים. לצערנו בסופן נקבע מותו".

זירת הטביעה בנהר הירדן ביום שישי (צילום: חדשות MivzakLive)
זירת הטביעה בנהר הירדן ביום שישי | צילום: חדשות MivzakLive

ביום שישי האחרון טבעו בנהר הירדן שני נערים בני 13 ו-17, תושבי היישוב חורה ומצבם הוגדר אנוש. השניים נמשו מהמים על ידי חבריהם כשהם מחוסרי הכרה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי תוך ביצוע פעולות החייאה, ופינו אותם באמצעו מסוק לבי"ח זיו בצפת כשמצבם הוגדר לא יציב.

מחקירה ראשונית של כוחות ההצלה עולה כי השניים נכנסו יחד עם עוד 9 מחבריהם לתוך המים בנהר הירדן, באזור גשר יוסף הסמוך לשדה נחמיה. במהלך הבילוי, שניים מהנערים החלו להיסחף על ידי הזרם ולטבוע. השניים נמשו בסופו של דבר בעזרת חבריהם. צוותי מד"א פינו את אחד מהם באמצעות מסוק לבית החולים זיו בצפת. בנער השני בוצעו במקום פעולות החייאה. לאחר שהחזרת דופק, פונה גם הוא לבית החולים במצב אנוש.