הנבחרת הישראלית בהתעמלות אמנותית סיימה את אולימפיאדת ריו עם הישג מרשים אך בלי מדליה, כשסיימה במקום ה-6 בגמר. המאמנת המיתולוגית של הנבחרת, אירה ויגדורצ'יק, שעמדה בלב סכסוך מתוקשר מול בנות הנבחרת בתקופה האחרונה, סיימה את המשחקים האולימפיים לטענתה באווירה חיובית. "קודם כל אני יוצאת בתחושה טובה", אמרה בריאיון לחדשות 2.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מעולם לא ציפיתי למדליה", אמרה ויגדורצ'יק זמן קצר לאחר תום התחרות. "גם אם היינו עושים את זה ללא שום שגיאה, אין שום סיכוי להביא מדליה ממשחקיים אולמיפיים". ויגדורצ'יק הסבירה כי ישראל נמצאת בעמדת נחיתות פוליטית באולימפיאדה. "יש סיטואציה שמתרחשת רק באולימפיאדה. בכל תחרות אחרת, התחרות מתחילה כשכל מדינה מביאה שופטת, גם אנחנו", היא מסבירה.

"ברגע שלכל מדינה יש שופטת יש נטרול של סובייקטיוביות, אבל ברגע שאנחנו מגיעים לאולימפיאדה ורק לנו אין נציגות אנחנו בבעיה. לספרד יש שופטת באיגוד העולמי של האף.אי.ג'י, לבולגריה יש שופטת, ליפן יש שופטת, אלו מדינות חזקות ואין לנו איך להתמודד".

הנבחרת לאחר אולימפיאדת ריו (צילום: רויטרס)
הנבחרת והמאמנת עם סיום התרגיל | צילום: רויטרסבריאיון אמנם סירבה המאמנת להתייחס לתחושותיה בעקבות הסערה בה האשימו אותה בנות הנבחרת בהתנהגות אלימה כלפיהן ודרשו את פיטוריה, אך הודתה כי ייתכן שהדבר פגע בביצועיהן בריו. "מכיוון שאני מאמנת וכל מה שאני עושה זה למען האימון ולמען המדינה, מעולם לא דיברתי עליהן, אסור למאמן להגיד משהו רע על המתעמלות ועל מה שמתרחש", הדגישה. "אני נתתי את כולי למען הישג המדינה, לפי בקשת האיגוד, אבל יכול להיות שהיה יכול להיות הבדל בעוד מקום או שניים. זה פגע מאוד בהכנות וזה דרש ממני מאמצים על-אנושיים, מקצועיים ונפשיים להרים אותן למצב הזה, ואנחנו עשינו את זה".

"אני חיה את האימון ואוהבת את האימון"

ויגדורצ'יק הבהירה כי למרות המטענים בינה לבין בנות הנבחרת, היא מעולם לא שינתה את היחס שלה כלפיהן. "אני לעולם לא שיניתי מבט בעינים כלפי הבנות, מעולם לא דיברתי אליהן או חיבקתי אותן אחרת. כל דבר מבחינת האימון, היחס, האמונה והרצון שהן יצליחו לא השתנה". 

מיד עם סיום האולימפיאדה מסתיים חוזה ההעסקה של ויגדורצ'יק, אך היא מצידה מדגישה כי תשמח לשוב ולאמן את נבחרת ישראל. "אני רוצה לאמן, אני חיה את האימון ואוהבת את האימון", אמרה. "אם אוזמן וכשאזומן להיות מאמנת, אני אחשוב איך תראה הנבחרת ואיזה שינויים צריך לעשות בנבחרת".