משפחתו של החייל שנהרג (צילום: חדשות 2)
אבל כבד בבית ג'אן | צילום: חדשות 2

רק לפני כשבועיים חזר סמ"ר חוסאם טאפש (24) מבית ג'אן לצבא, לאחר שכבר לפני כשנה השתחרר משירות חובה. הבוקר (ראשון) הוא נהרג מפיצוץ רימון רסס בכניסה למוצב צבאי בחרמון, בתקרית שנסיבותיה עדיין נחקרות. מאז שעות הבוקר הגיעו עשרות חברים וקרובי משפחה לבית משפחת טאפש בבית ג'אן לנחם אותם על האסון הכבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא היה בן אדם משכמו ומעלה ואהב לעזור לכולם", סיפר אביו עבדאללה. "הוא היה אמור לחזור רק היום לצבא אבל פתאום אתמול החברים שלו התקשרו אליו. הוא אמר לי 'יש חבר בבעיה ואני רוצה להחליף אותו'".

פינוי הנפגעים בפיצוץ הרימון (צילום: צילום תיעוד מבצעי הצלה יו"ש)
פינוי הנפגעים בגולן | צילום: צילום תיעוד מבצעי הצלה יו"ש

"אנחנו מאמינים בגורל וכנראה שזה היה הגורל שלו", הוסיף האב. "הוא היה בן אדם אחראי. רמת הגולן חטפה אותו מאיתנו". לדברי חסן, אחיו של חוסאם, מיד לאחר שחרורו שירת אחיו במשך כחצי שנה במילואים בתנאי קבע. "הוא רצה לבסס קריירה צבאית, הוא ראה את העתיד שלו שם", הוסיף האח. "הוא היה נשמה של בחור, בן אדם אכפתי, אהב לבלות ולצחוק. זאת אבדה גדולה למשפחה ולחברים".

שלמה זלמן ריינדנאו  ז"ל
שלמה זלמן ריינדנאו ז"ל | צילום:

בפיצוץ נהרג גם סמל שלמה זלמן ריינדנאו, לוחם בגדוד "אסף" בעוצבת "עקבות הברזל", שעמד בש.ג. של המוצב הצבאי בזמן הפיצוץ. מהפרטים הידועים עד כה עולה שכוח הנדסה שחזר מסיור נעצר בכניסה למוצב, ומסיבה שאינה ידועה ירד הנהג - סמ"ר חוסאם טאפש - כשהרימון בידיו.