כוחות מג"ב באזור הפיגוע היום (צילום: עמית ולדמן, חדשות 2)
"יום לחוץ אש" | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

על רקע התחדשות גל הטרור, החליטו במשטרת ישראל על הקדמת ההיערכות המוגברת לקראת חגי תשרי כבר מהיום (שני) - זאת אחרי שהבוקר נדקרו בשער הפרחים שני שוטרים שנפצעו בינוני וקשה. ההחלטה התקבלה בתום דיון מיוחד שקיים מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי ודיון שקיים אמש ראש הממשלה נתניהו בנושא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מתכוונים ליצור מצב בו שוטרים שיוצבו בנקודות המוגדרות רגישות ובעלות פוטנציאל לפגיעת מחבלים, יהוו מחסום נוסף בפני פגיעה באזרחים. כבר היום החל התגבור של הכוחות בבירה במאות שוטרים נוספים, שיוצבו בכמה נקודות שנקבעו מראש במזרח העיר, בעיר העתיקה ובמערב הבירה.

"יש הרבה שוטרים, לא חוששים" (צילום: עמית ולדמן)
"יש הרבה שוטרים, לא חוששים" | צילום: עמית ולדמן

במקביל לכוננות המוגברת לקראת החגים, השוטרים ערוכים בכוחות גדולים גם לאבטוח מרוץ הלילה ברחובות ירושלים בהשתתפות כ-3,000 רצים בשני מסלולים - מיני מרתון וחמישה קילומטרים - המשיקים בחלקם למזרח העיר.

הכוחות בבירה כבר תוגברו
ערוכים גם למרוץ הלילה | צילום:

"זה יום לחוץ אש", סיפר היום אחד השוטרים המוצבים בעיר העתיקה לחדשות 2 Online. "יש מלא כוחות. אנחנו בכוננות גם לקראת המרתון, אבל ברור שמה שקרה הבוקר מלחיץ את השטח".

שוטר נוסף הוסיף כי "המטרה שלנו היא לשמור על השגרה - גם בגלל מה שקרה בבוקר. הכוננות לא ירדה בכלל. אי אפשר להגיד שאנחנו פוחדים, אבל אנחנו ערניים מאוד".

כוננות בירושלים (צילום: עמית ולדמן, חדשות 2)
"ערניים מאוד" | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

לצד השוטרים והתושבים, בסמטאות ממשיכים להסתובב גם תיירים. "שמענו ירי ושהיו דקירות הבוקר, אבל אנחנו הולכים רק לאזורים היהודיים", סיפר תייר אמריקני. "יש כאן המון שוטרים, אז אנחנו לא מרגישים בעיה".