עפיפונים בבית גוברין (צילום: צילום שרון טל)
עפיפונים בבית גוברין | צילום: צילום שרון טל

הישראלים ממשיכים לטייל: למרות מזג האוויר הסגרירי שהורגש היום (שלישי) באזורים רבים ברחבי הארץ, רבים לא נרתעו מהשמיים המעוננים ויצאו מהבתים והסוכות אל חיק הטבע והפסטיבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר מ-150 אלף בני אדם גדשו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ונהנו מההפעלות השונות באתרים המפוזרים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים הלאומיים נמסר כי תנועת מטיילים ערה נרשמה בגנים הלאומיים קיסריה, נחל תנינים, נחל מערות שבמרכז רכס הכרמל, ובמערות בית גוברין שם התקיימה תערוכת עפיפונים צבעונית ומרשימה.

פעם רביעית בגלבוע, כדורים פורחים (צילום: רון גפני)
פעם רביעית בגלבוע, כדורים פורחים | צילום: רון גפני

בנוסף, מטיילים רבים בחרו לבלות במהלך היום גם באתרי המים שבצפון הארץ כמו שמורת נחל הבניאס, נחל שניר ותל דן. כמו כן, היו כאלו שבחרו להישאר באזור המרכז ויצאו אל פארק אפק ומקורות הירקון.

בגלבוע הסתיים היום "פסטיבל הכדורים הפורחים", שהספיקו להגיע עד לחבל הבשור ולשוב על עקבותיהם. במסגרת הפסטיבל שהתארח בגלבוע בפעם הרביעית, השתתפו כ-21 צוותים מובילים מכל העולם שהטיסו את הכדורים וצבעו את השמיים בשלל צבעים.

בזמן שרבים מהנהגים בישראלים הצליחו להבחין בכדורים הפורחים מן הקרקע, הצלם רון גפני תיעד את המופע המרהיב מן האוויר, ממנו נהנו גם תושבי הדרום.

השמיים נצבעו, הכדורים הפורחים (צילום: רון גפני)
השמיים נצבעו, הכדורים הפורחים | צילום: רון גפני
עפיפונים בבית גוברין (צילום: רון גפני)
מצפון ועד דרום, פסטיבל כדורים פורחים | צילום: רון גפני
הכדורים ממעוף הציפור (צילום: רון גפני)
הכדורים ממעוף הציפור | צילום: רון גפני