בני נוער שותים אלכוהול (ארכיון)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

מספר הורים בזכרון יעקב נחשפו להזמנה למסיבת יום העצמאות שנשלחה לילדיהם בוואטסאפ. תוכן ההזמנה, שיועדה לבנות כתה ט', בנות 15 בלבד, עוררה סערה בקרב ההורים המזועזעים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הגיעה התקופה בשנה שבה אתם מקבלים את ההודעה האהובה עליכם ומפרסמים אותה לכל", נכתב בהזמנה. "העת שבה כל אחד שותה עד שיכרון חושים, מביך את עצמו ומתעורר בשיחים, מי תהיה הבאה שתצעק 'אני שיכורה תגעו בי'?".

אילוסטרציה
ההזמנה שנשלחה | צילום:
ההזמנה שנשלחה
ההזמנה שנשלחה | צילום:

את ההזמנה פרסמו ההורים ביניהם בפייסבוק, על מנת להעלות מודעות לתופעה. "אי אפשר אחת לתקופה להיתקל באירוע חריג כזה להיות מזועזעים ואחרי יומיים לחזור לשגרה עד הפעם הבאה", כתבה אחת האימהות. "אנחנו כהורים צריכים להבין כי חשיפת מקרה אחד צריכה להדליק נורה אדומה על מקרים דומים שאנחנו לא מצליחים להחשף אליהם". אם נוספת שנחשפה להזמנה אמרה כי "קשה להאמין שזה הנוסח על מנת להזמין למסיבה, למען השם, ילדות בכיתה ט', פשוט עצוב ומכעיס!".

צילה רשף, חברת מועצה בזכרון יעקב הגיבה להזמנה שהועברה בקבוצת הוואטסאפ. "אני קוראת מעל במה זו לכל ההורים במדינת ישראל קחו אחריות הורית על ילדיכם לפני שיהיה מאוחר", אמרה לחדשות 2 Online. "כל הורה שקורא את הטקסט ידמיין את ילדיו כותבים טקסט זה ויעשה כל שביכולתו לחנך, להסביר ולהוקיע שיח שכזה בקרב בני נוער אסור לנו כהורים להזדעזע ליממה ומיד אחר כך לחזור לשגרה. אסור לנו כהורים לשלול מראש את האפשרות של מעורבות ילדנו בארגון מסיבה שכזו ובהפצת תכניה בצורה כל כך משפילה.