תחקיר "הארץ" על דן מרגלית (צילום: Gideon Markowicz/POOL, חדשות)
פוטר אחרי עשור. מרגלית | צילום: Gideon Markowicz/POOL, חדשות

העיתונאי דן מרגלית הודיע היום (שלישי) כי פוטר מעיתון "ישראל היום" לאחר עשור. לדברי מרגלית הוא פוטר על ידי העורך החדש של העיתון, בועז ביסמוט, בגלל חילוקי דעות אידיאולוגיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"פרנסתי נפלה על הגנת חופש הדיבור", צייץ מרגלית. "בועז ביסמוט שטס עתה עם ביבי פיטר אותי מ'ישראל היום'. זה לא כלכלי כי לא הציע להפחית משכרי. אני גא וגם עצוב".

ההודעה על פיטוריו של מרגלית מ"ישראל היום" מגיעה לאחר שורה של מאמרים והתבטאויות שפרסם בתקופה האחרונה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מקורבו של המוציא לאור שלדון אדלסון: במספר מקרים טורים שכתב נגד נתניהו הוצנעו בעיתון ובאתר, בעוד ציוציו המשיכו להיות חריפים ונוקבים יותר.

שוחח כ-200 פעמים עם רה"מ. עמוס רגב (צילום: פלאש 90 משה שי)
פינה את מקומו לביסמוט. רגב | צילום: פלאש 90 משה שי

ביסמוט החליף רק לאחרונה את עמוס רגב, שהודיע לפני כחודש על פרישתו מתפקיד עורך העיתון. במכתב שפרסם רגב הוא הודה לבעלי העיתון וגם לקוראים על ההזדמנות שניתנה לו "לחולל מהפכה בשוק התקשורת הישראלי".

"תודה לכל אנשי המערכת, המנהלה, הדפוס וההפצה, שהייתה לי הזכות לעבוד עמם", הוסיף אז רגב. ביסמוט פרסם אף הוא את תודתו לעורך היוצא ולהנהלת העיתון. "מבחינתי, כאיש העיתונות הכתובה, זו הגשמת פיסגת החלומות: להיות עורך עיתון, ועוד העיתון מספר 1 במדינה", כתב ביסמוט בעיתון. "זהו אתגר וסיפוק עצום".