שלושת הצעירים שטבעו בשנה שעברה
"הנעדרים אינם בחיים" | צילום: תמונת החיפושים: דוברות המשטרה

בתום שישה ימי חיפוש אחר שלושת הצעירים שנעדרים הכינרת, נמצאו אמש (שני) שתי גופות במים. בעזרת סונאר וציוד מתקדם נוסף של חיל הים שהחל בסריקות שלשום, אותרו העצמים בעומק הכינרת ובני משפחותיהם של לירון כראדי (17) ז"ל ונחמן איטח (21) ז"ל זיהו את יקיריהן. מהמשטרה נמסר כי מאמצי החיפושים יימשכו עד לאיתורו של איתמר אוחנה (19).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר ציינו במשטרה כי "כלל המאמצים הובילו למציאת שתי גופות באזור בו התמקדו החיפושים". הציוד של חיל הים, ובו הסונאר, סייע לסמן עבור הצוללנים את מיקום הגופות ו"לאפשר להביא אותם לחוף לצורך זיהוי".

החיפושים יימשכו גם מחר: "טרם הסתיימה סריקת כל השטח שתוחם. משטרת ישראל המפקדת על כלל מאמצי החיפוש בימים האחרונים מאז היעדרות הצעירים  והזוכה לשיתוף פעולה הדוק עם צה"ל וכוחות ההצלה האחרים,  תמשיך במאמצי החיפוש בניסיון לאתר את כלל הנעדרים".

החיפושים בכינרת, היום
החיפושים בכינרת, היום | צילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אמר שלשום בהערכת מצב בכינרת כי הנחת העבודה היא שהצעירים שנסחפו על מזרני ים ברוחות העזות ביום רביעי - ככל הנראה אינם בחיים.

אלשיך הסביר כי כנגזרת מהנחת העבודה, החיפושים אחר גופותיהם של השלושה יימשכו על פי ניתוחים מקצועיים - הן מתחת לפני המים והן על הקרקע. "הסונאר של חיל הים יהווה תגבורת משמעותית ליכולת הסריקה באזור הממוקד", אמר אלשיך. "אנו מקווים שכוחות השיטור הימי והצוללנים בסיוע חיל הים יאתרו את הנעדרים".

מאמצי האיתור בכינרת
מאמצי האיתור בכינרת | צילום: דוברות המשטרה

אלשיך אמר את הדברים בחפ"ק המיוחד שהוקם על חוף הכינרת, ואף עמד מקרוב על התקדמות החיפושים. עד כה כוחות השיטור הימי של משטרת ישראל הובילו את פעולות החיפוש שכללו בין היתר סריקות ימיות באמצעות ספינות השיטור, אופנועי ים, סיירים ופרשים על החופים, סריקות רחפנים ומסוקים, וכן באמצעות צוללנים מגופים שונים ומתנדבים.

סריקות נערכו בכינרת, ארכיון
חיפושים בכינרת | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בעקבות האירועים, המשטרה הפיצה בימים האחרונים כללי בטיחות לציבור הנופשים בחופי הכינרת:

• יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה.

• אין להיכנס לעומק עקב סכנת היסחפות.

• אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות.

• ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש על ילדים קטנים, אלא בלוויית אדם מבוגר.