מאמצי החיפוש אחר הנעדרים בכנרת (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים בכינרת, הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

בתום לילה של סריקות שהסתיימו ללא הצלחה, התרחבו הבוקר (חמישי) החיפושים אחר שלושת הצעירים שנעדרים מאז אתמול בכנרת. כמעט יממה חלפה מאז נסחפו על מזרני ים ברוחות העזות, והסיכויים למצוא את השלושה בחיים הולכים וקטנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החיפושים בכנרת אחר שלושת הצעירים, איתמר אוחנה בן 21 מקריית שמונה, נחמן איטח בן 17 מביתר עילית ולירון קראדי בן 17 מנתניה, התחדשו עם אור ראשון לאחר שהסריקות באגם נמשכו כל הלילה בצורה מצומצמת באמצעות סירות שיטור ימי. צוללנים ומסוקים הצטרפו הבוקר למבצע החיפושים אחרי שפעילותם הופסקה בשל החושך.

איתמר אוחנה ז"ל
נעדר מאתמול. איתמר אוחנה | צילום:

כלי טיס שיסרקו מהאוויר יסייעו בחיפושים היום בהם ישתתפו שוטרי שיטור ימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, מסוק משטרה, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללנים, צוללנים של זק"א וסירות אזרחיות.

נחמן איטח ז"ל
נחמן איטח | צילום:

בהתאם להערכת מצב שבוצעה בשעות הלילה ובהתאם לתנאי מזג האויר, החיפושים במים יתמקדו מול רצועת החוף המזרחית ובסמוך לאזורים בהם הנעדרים נראו לאחרונה.

לירון כראדי ז"ל
לירון קראדי מנתניה | צילום:

בני משפחותיהם של הנעדרים ממתינים כל העת על החוף בתקווה לבשורות טובות, אך ככל שנוקף הזמן מבינים הקרובים כי הסיכויים לאתר את הצעירים בחיים אינם גדולים.  

אחיו של נחמן איטח: "המשטרה התעכבה"

חננאל אוחנה, אחיו של איתמר אוחנה שנסחף למים ולא אותר, קרא לציבור להתפלל למציאתו. "ככל שיהיו יותר מתנדבים לעזרה בחיפושים כך יגדל הסיכוי למצוא אותו, בבקשה עם ישראל תעזרו לנו אנו חסרי כוחות נפש", כתב אוחנה בפייסבוק. "חוסר הוודאות חונק ומתיש".

אחיו של נחמן איטח, שנעדר אף הוא מאז אתמול, מתח אתמול ביקורת על תפקוד המשטרה בחיפושים. "ההתנהלות של המשטרה ממש גרועה", האשים האח נתנאל. "ב-10:30 כבר היינו פה ליד התחנה והודענו שהוא נעדר - עברו מאז 7 שעות. 7 שעות!. יכולתם להציל את הבן אדם. אנחנו לא יודעים איפה הוא ומקווים שהוא בחיים. אבל בזמן הזה, מה, אין למשטרה ציוד? הם לא יכולים לעשות כלום?".

החיפושים בכנרת בחודש שעבר (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

איטח הוסיף והלין על כך שרק בדקות האחרונות הגיע מסוק לסייע בחיפושים ורק בשלב זה נכנסו הצוללנים למים, זאת בניגוד להצהרות המקוריות. "המסוק הזה הגיע רק בחצי השעה האחרונה והצוללנים רק בשעה האחרונה", אמר איטח. "הם אמרו לי כבר בבוקר שהצוללנים נכנסו, והם שיקרו עליי".

לדבריו, משפחות הנעדרים נאלצו להביא צוללנים של זק"א על מנת לסייע בחיפושים. "הם פשוט מעכבים אותם ולא נותנים להם להיכנס ולבצע את העבודה כמו שצריך", הוסיף איטח.

חמ"ל המשטרה בפעולה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

שלושת הצעירים אחריהם מתבצעים החיפושים נסחפו בשלוש תקריות נפרדות. באירוע הראשון אחד הצעירים נסחף יחד עם צעירה נוספת על מזרן הים שלהם והשניים התהפכו. הצעירה חולצה על ידי אזרחים שהבחינו במתרחש אך הצעיר לא אותר. באירוע נוסף, שני נערים נכנסו גם הם על גבי מזרן ים ונסחפו עד שהמזרן התפוצץ. צעיר אחד בן 17 אותר וחולץ ואילו נער נוסף עדיין נעדר.

במקרה השלישי מספר נערים שנכנסו עם מזרן ים מחוף לבנון נסחפו לכיוון מערב. שניים מהצעירים חילצו את עצמם ואילו נער נוסף, כבן 17, ממרכז הארץ, עדיין נעדר.