לאחר שהבוקר (חמישי) חודשו החיפושים במדבר יהודה אחר בחור הישיבה עמו נותק הקשר אתמול בצהריים, אותר הצעיר כשהוא בריא ושלם. התלמיד טייל עם ארבעה חברים והקשר עמו נותק באזור נחל אוג, אז החלו צוותי החילוץ - מחוז ש"י במשטרה, יחידת חילוץ מגילות ואנשי זק"א - בחיפושים שנכנסו אל תוך הלילה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החמישה, תלמידי ישיבה מירושלים כבני 20, התייבשו בזמן שטיילו בנחל אוג עליון לאחר שתעו בדרכם. אחד מהם הצליח להזעיק את יחידת החילוץ מגילות, אך רק כשהגיעו הכוחות למקום הבחינו המטיילים כי הקשר עם חברם נותק. צוותי חיפוש ומסוק משטרתי הוקפצו לאזור בניסיון לאתר את התלמיד עמו נותק הקשר. משלא נמצא התלמיד, הוקם חפ"ק משטרתי מיוחד בכפר אדומים הסמוך למקום ובתום הערכת מצב של המשטרה בשיתוף כלל הגורמים הנוטלים חלק בחיפושים הוחלט כי מאמצי החיפוש ימשכו לתוך הלילה.

על פי ארגון זק"א, שמתנדביו לקחו חלק בחיפושים, סיפר הנעדר בחקירתו כי אמש לאחר שטעה בדרך עלה על הר גבוה, ראה את המסוק שחיפש אחריו ונופף בידו אך המסוק לא זיהה אותו, ובהמשך הלילה הוא נרדם. כשהתעורר בבוקר, הוא צעד לכיוון הבסיס נבי מוסא וזעק לעברם לעזרה, משלא נענה ישב בצד והמתין. ניידת משטרה שעברה במקום במסגרת החיפושים מצאה אותו כשהוא בריא ושלם.

מחפשים אחר הנעדר (צילום: יחל"צ מגילות מחוז ש"י)
מחפשים אחר הנעדר | צילום: יחל"צ מגילות מחוז ש"י

בחיפושים השתתפו עשרות שוטרים, מתנדבי יחידות החילוץ מגילות, יחידת החילוץ של מחוז ש"י, לוחמי אש וחיילי צה"ל. הם הסתייעו בטרקטורונים, רכבי שטח, אמצעי תאורה מתקדמים ומסוק משטרתי.