אילוסטרציה (צילום: פלאש 90 מתניה טאוציג)
התלמידים התחזו, המאבטח שלף אקדח (ארכיון) | צילום: פלאש 90 מתניה טאוציג

דרמה בזמן השיעור: שני תלמידי מבית ספר יסודי במרכז הארץ גרמו לבהלה גדולה, לאחר שהתחזו למחבללים ופרצו אתמול (רביעי) לאחד השיעורים בבית הספר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שני תלמידים כבני 10 ו-13, נכנסו לשיעור של תלמידי כיתה א' בבית הספר, כשהם עוטים מסכות ואוחזים בידיהם אקדח וסכין דמה. תוך מספר שניות נוצרה מהומה גדולה בכיתה, והשניים ברחו לכיתה סמוכה. הבהלה הגדולה גלשה גם לשאר הכיתות בבית הספר, בשל החשש שאכן מתרחש אירוע טרור בתחומו.

בעקבות המהומה הוזעק מאבטח בית הספר לטפל באירוע. הורים לתלמידים בבית הספר סיפרו לחדשות 2 כי המאבטח כבר שלף את נשקו בכדי לתפעל את האירוע ולנטרל את ה"מחבלים". לאחר מכן הוזעקה משטרה לבית הספר. ברגע שהובן כי מדובר בשני תלמדים מכיתה ג', חזרו התלמידים האחרים לכיתות והשניים טופלו משמעתית בבית הספר.

"הילדים נבהלו ופחדו"

הורי בית הספר ששמעו על המקרה מהודעות מפוחדות של ילדיהם ברשתות החברתיות, התרעמו על כך שלא קיבלו הודעה מסודרת מבית הספר על המתרחש. רק כעבור מספר שעות הוציאה המנהלת הודעה מסודרת להורים. "היום התרחש בבית הספר ארוע חריג בסביבות השעה 11:00 כאשר כל התלמידים למדו בכיתות", נכתב בהודעה. "שני רעולי פנים במסיכות קפצו מהגדר לגג כיתת החינוך המיוחד. השניים המשיכו לעבר גני הילדים הסמוכים. מיד הפעלנו את כוחות הביטחון והתברר שמדובר במעשה קונדס של ילדים שהמשטרה לקחה מאוד ברצינות ומטפלת בנושא".

מאבטח (צילום: פלאש 90 משה שי, חדשות)
"הילדים פחדו ונבהלו" | צילום: פלאש 90 משה שי, חדשות

"אני רק חושבת על זה שהילדים נבהלו ופחדו", כתבה אחת האמהות בקבוצת ההורים בוואטסאפ. "האם צוות בית הספר יודע לאיזה דברים יכול לגרום לחץ או פחד לילד?!, הרי רק בפיגוע האחרון נפטרה אישה מבוגרת מהתקף לב עקב הפחד". בנוסף ההורים התלוננו על כך שזו לא הפעם הראשונה בה תלמידים מהשכבות הנמוכות פועלים באלימות בשטח בית הספר ומהווים איום על שאר התלמידים.

ממשרד החינוך נמסר: "מעשה הקונדס של שני התלמידים חמור וחריג ביותר, ולמרבה המזל לא הסתיים באסון. הצוות החינוכי של בית הספר פעל מיידית, ובעקבות האירוע מתקיימות בכיתות פעילויות חינוכיות, כדי לחדד את סוגיית ה"משחקים האסורים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע שהתרחש אתמול, במהלכו שיחקו שני ילדים בסמוך לאשכול גן ילדים וביה"ס כשהם עוטים על פניהם מסכת ספיידרמן. ככל הנראה היה מי שנבהל מהדמויות המסתובבות בסמוך לגן הילדים וחשב בטעות שמדובר בכוונת פיגוע. שוטרים שהגיבו לקריאה הגיעו במהירות למקום ועד מהרה התברר כי מדובר במשחק של ילדים שלא הייתה בצידו כל כוונה להפחדה או ליצירת בהלה. הילדים זוהו והועברו לחזקת הוריהם".