אלפים בודדים הגיעו הערב (שלישי) לעצרת התמיכה באלאור אזריה, שהואשם בהריגת המחבל שנוטרל בחברון. אושרה אזריה, אמו של החייל הודתה למפגינים שביקשו להביע תמיכה בבנה וביקשה ממנו להישאר חזק בתקופה הקרובה. "איך אפשר להסתכל בעיני המלאך שלך, ולנסות להרים את רוחך מבלי להישבר לרסיסים כשאני רואה את הדמעות בעיניך", אמרה אזריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"גדלת כל חייך על ערכים של מוסר ואהבת המולדת. תמיד היית חדור מוטיבציה, אני זוכרת שסיימת את מסע הכומתה הייתי מלאת גאווה. אתה תמיד אומר לי, אל תדאגי אמא, אבל איך אפשר? אני מתפללת שיחד עם חג הפסח תצא גם אתה בן חורין".

צ'ארלי אזריה, אביו של החייל, הצטרף לדברי רעייתו והודה למפגינים שהגיעו לעצרת. "לכל אחד יש בן או בת או קרוב משפחה בצבא", אמר. "אני רוצה שכולם ירגישו שהעם הנפלא הזה נמצא מאחוריהם".

עצרת התמיכה בחייל (צילום: מאור רוזנשטיין)
עצרת התמיכה בחייל | צילום: מאור רוזנשטיין
הפגנה, החייל היורה (צילום: מאור רוזנשטיין)
צילום: מאור רוזנשטיין

זמן קצר לפני שעלתה אמו של אזריה לבמה, אמר מנחה העצרת שדרן הטלוויזיה שרון גל, כי מטרתה היא להביע תמיכה בחייל, ולא לצאת נגד צה"ל והרמטכ"ל איזנקוט. "באנו לכאן להעביר מסר מלכד, של אחווה ורעות", אמר גל שעלה לבמה לקול קריאות "מוחמד מת" ו"בוגי תתפטר" מצד הקהל. "ניסו להגיד שבאנו לכאן נגד מישהו או משהו. ניסו לפלג או לפגוע. אבל התשובה שלנו לכל מי שלא רצה להבין את מטרת העצרת היא שבאנו לכאן כי חינכו אותנו שאם מישהו נקלע לצרה - לא נוטשים אותו לבד, להיפך, אנחנו מחבקים אותו ותומכים בו".

אושרה אזריה, אמו של החייל היורה (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אושרה אזריה, אמו של החייל היורה | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

משפחת החייל בעצרת התמיכה (צילום: עזרי עמרם)
אביו ואחותו של החייל בעצרת | צילום: עזרי עמרם

לעצרת בכיכר הגיעו כמה אלפים בודדים, בעוד שהמארגנים ציפו לעשרות אלפים. בין המפגינים היו גם פעילי ימין ואנשי ארגון להב"ה שקראו קריאות גזעניות כמו "מוות לערבים", "מוות לשמאלנים" ו"שיישרף להם הכפר". במהלך האירוע הותקף צלם של ארגון "בצלם" על ידי כמה מהמפגינים בעצרת וחולץ מהמקום. המשטרה נערכה בכוחות מוגברים מחשש לאירוע ביטחוני או הפרות סדר מצד באי העצרת.

 "ההפגנה היום היא בעצם מפגן של אהבה ותמיכה בכל לוחמי צה"ל", הסבירה אחותו של אזריה, אתי, בראיון ל"שש עם סיון רהב-מאיר". "מדובר בידים שמגנים עלינו, שומרים עלינו ונותנים לנו לישון כמו שצריך הלילה". לדבריה, "זה אחי הקטן, והוא הגיבור האישי שלי. אנחנו מודים לכולם על האהבה והתמיכה המטורפת הזו".

העצרת בכיכר רבין, הערב (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
העצרת בכיכר רבין, הערב | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"אנחנו מאמינים במערכת המשפטית, בראש הממשלה, בשר הביטחון", הבהירה האחות. "אין פה שום דבר נגד אף אחד, אנחנו אוהבים את כולם ויודעים שלכל אחד במערכת יש את התפקיד שלו". עוד הוסיפה כי "אחרי משפט השדה, כשהבינו וראו את הראיות, מתחילים להבין שהגרסה של אחי נכונה".

תיעוד הירי במחבל בחברון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
אלאור אזריה בבית הדין הצבאי | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בעצרת משתתפים גם קרוביהם של דני גונן ז"ל ואברהם חסנו ז"ל שנרצחו בפיגועים בשה האחרונה. כמו כן לוקחים בה חלק גם האמנים מושיק עפיה, סאבלימינל ומאור אדרי. אייל גולן ודוד ד'אור שהיו אמורים להשתתף גם הם בעצרת החליטו לבסוף לבטל את השתתפותם.

לכיכר הגיעה גם חברת הכנסת נאווה בוקר (הליכוד) שטענה כי באה בכדי לחזק את משפחה ולתמוך בחייל. "באתי לחזק אותם וגם לתמוך בכל חיילי צה"ל", אמרה. "חשוב להראו להם שהם לא לבד. שאנחנו שולחים אותם להגן עלינו - ושאנחנו נגן עליהם כאן. אני חושבת שגם היא שגה בשיקול הדעת שלו - צריך להסתפק בלהעמיד אותו לדין משמעתי או לחון אותו".

בהכנת הכתבה עופר חדד, ברהנו טגניה ועזרי עמרם.