שעות ספורות לאחר שנפגע מרכב בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים, מת הבוקר (חמישי) מפצעיו שלום יוחאי שרקי (25), בנו של הרב אורי שרקי ואחיו של עמיתנו יאיר שרקי. נסיבות האירוע עדיין לא ברורות ובמשטרה ובשב"כ חוקרים את האפשרות כי מדובר בפיגוע דריסה על רקע לאומני. מצבה של הצעירה (23) שנפצעה גם היא באירוע מוסיף להיות קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי סמוך לחצות עמדו השניים בתחנת אוטובוס בשדרות חיים בר לב בעיר כשרכב ובו נהג פלסטיני, תושב מזרח ירושלים, עלה על המדרכה ופגע בהם במהירות גבוהה.

שלום יוחאי שרקי
שלום יוחאי שרקי, ההרוג הפיגוע | צילום:

פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לשניים טיפול ראשוני ופינו אותם במצב קשה מאוד לבית החולים הדסה עין כרם, כשהם סובלים מפגיעות ראש, מורדמים ומונשמים. לאחר שבמהלך הלילה נאבקו הרופאים על חייו, הבוקר נאלצו לקבוע את מותו של שרקי.

זירת הדריסה בירושלים
זירת התאונה, הלילה | צילום:הנהג הפוגע נלכד תחילה בתוך הרכב ולאחר מכן חולץ ופונה לקבלת טיפול רפואי במצב קל. מדובר בתושב מזרח ירושלים בן 37, נשוי ללא ילדים וללא עבר פלילי. לאחר שיושלמו הבדיקות בבית החולים הוא יועבר לחקירת שב"כ. "בשלב זה כל כיווני החקירה נבדקים", נמסר משירות הביטחון, "לרבות האפשרות כי מדובר בפיגוע מכוון".

עמדו בתחנה - ונדרסו. זירת התאונה
עמדו בתחנה - ונדרסו. זירת התאונה | צילום:

"כשהגענו למקום ראינו רכב מעוך שנבלם ברמזור ובסמוך לתחנת אוטובוס היו מוטלים שני פצועים קשה", סיפרו אמש הפרמדיקים דוד דלפן ואהרון אדלר שהוזעקו לזירה. "טיפלנו בגבר מחוסר הכרה ובצעירה כבת 20 שסבלו מפגיעות ראש. פינינו אותם תוך טיפול רפואי לבית החולים כשהם מורדמים ומונשמים. נהג הרכב שנלכד בכיסא הנהג טופל בשטח ובהמשך פונה לבית החולים".

בהכנת הידיעה השתתפו עופר חדד, ניר דבורי, יואב אבן וחיים ריבלין.