עשרות הגיעו השבוע לבית העלמין ירקון על מנת להשתתף בהלווייתו של ניצול השואה ליאוניד אוקון בן ה-85, שהלך לעולמו בסוף השבוע. המשתתפים הרבים הגיעו לאירוע על אף שמעולם לא הכירו את הקשיש, לאחר שפוסט בפייסבוק קרא להמונים לחלוק כבוד אחרון לניצול השואה שלחם נגד הנאצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

קרוביו של ליאוניד אוקון ז"ל, שרוב חבריו ומכריו כבר אינם בין החיים, חששו מאוד מהרגע שבו תתחיל הלוויה. "דיברתי איתם ביום שישי", מספרת סיון זורע מעמותת על"ה שבקרית אונו, על שיחה שקיימה עם אשתו של ליאוניד. "הם לא יודעת כמה יגיעו, מי יגיע, וחשבתי מה אפשר לעשות".

סיון החליטה לפרסם בפייסבוק מודעה הקוראת לגולשים לבוא ולהשתתף בהלווייתו של אוקון."אנו חוששים שלא יהיה מניין ומבקשים מכל מי שיכול להגיע ללוויה של האיש המיוחד הזה ולתת לו כבוד", הסבירה.

קרוביו של ליאוניד אבלים אך נרגשים לא נותרו אדישים. "זה מעולה, מי שעושה את זה", אמר בנו של ליאוניד אנטולי והוסיף: "זה נותן הרגשה לאנשים שהם אינם בודדים, שכולם איתם". "חשבתי שהוא באמת ראוי לזה" ציינה בתיה, אלמנתו של אוקון.

"נותן הרגשה לאנשים שהם אינם בודדים"
"נותן הרגשה לאנשים שהם אינם בודדים" | צילום:

אין זאת הפעם הראשונה בה ישראלים עושים שימוש ברשתות החברתיות בכדי לקורא לאזרחים להשתתף בהלוויה של אדם בודד. לפני 9 חודשים היה זה בזמן הלווייתו של החייל הבודד שון כרמלי, שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", אז הגיעו עשרות אלפי בני אדם להלווייתו שנערכה בחיפה, הרבה בזכות פוסט שפורסם בפייסבוק.