אנסטסיה בת ה-7 נולדה בישראל, וכאן חיה כל חייה. היא לומדת בבית ספר ממלכתי - דתי ואוהבת מאוד את הארץ. אולם הילדה הקטנה נאלצת כעת להתמודד עם בעיה קשה: בפני אמה, יקטרינה, עומד צו גירוש מהארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יקטרינה היא אזרחית קזחסטן שנישא לפני מספר שנים לישראלי שנפטר לאחרונה. מיד לאחר מותו הודיעו ברשות ההגירה והאוכלוסין שאנסטסיה ואמה מגורשות מישראל. "הכרתי בחור ישראלי, ועליתי ארצה בכדי להקים משפחה". שנה אחרי שהגענו לישראל נולדה לנו בת משותפת", מספרת יקטרינה.

העניינים החלו להסתבך לאחר שאנסטסיה הקטנה נולדה. האב הישראלי הפך אלים ולעיתים תכופות נעצר עד שיום אחד כשהיה מאחורי סוג ובריח, שם קץ לחייו. תהליך קבלת האזרחות של האם הופסק ובמשרד הפנים הודיעו, שיקטרינה צריכה לעזוב את ישראל.

"אוהבת את ישראל"

"ברשות ההגירה והאוכלוסין אומרים לי שהילדה יכולה להישאר כאן. אבל היא בת 7 ,איך זה ייתכן?" מתארת האם את אטימות המשרד הממשלתי. הילדה הקטנה שאינה מכירה מקום אחר רוצה להישאר בישראל: "אני אוהבת את הארץ" מספרת אנסטסיה, "יש לי כאן המון חברים".

בן זוגה החדש של יקטרינה, קרין אלף, מתקשה להבין את ההיגיון שעומד מאחורי הגירוש הצפוי של השתיים. "היא ילדה, בשנתיים האחרונות היא בגן ממלכתי - דתי, עם כל היוצא בזה - ערכים, חגים, כל הפאזל של יהדות ושל מדינת ישראל, קיים אצלה מגיל אפס". מתאר קרין את הסיטואציה הקשה. "פתאום ביום בהיר את מקבל מכתב שאומר לך תודה וסיימנו פה", הוסיף.

במשרד הפנים הקצו למשפחה עד שלושה שבועות לארוז את הבית ולעזוב את המדינה. הם בינתיים מקווים לנס או לפחות למעט התחשבות מפקידי משרד הפנים.

מרשות האוכלוסין וההגירה מנמסר בתגובה: המקרה של יקטרינה ואנסטסיה יובא לשולחנו של מנכ"ל הרשות לבחינה מחדש.