"ישבתי באוטו עם בני הצעיר והתכוונתי לקחת אותו לחוג. התחלתי לצאת מהחנייה ופתאום שמענו קול נפץ חזק. הבנו שהתנפצה הזגוגית, יצאנו מהרכב וראינו שתי אבנים על הכביש". כך, בקור רוח, תיארה בשיחה עם חדשות 2 Online מיכל הרצוג, רעייתו של יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג, את האירוע הקשה אמש שבו זרקו אלמונים אבנים על רכבה כשיצאה מביתה בצפון תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני בסדר גמור", היא פתחה את דבריה. "זה לא נעים, אבל אני לא בן אדם היסטרי". לדבריה, איש עדיין אינו יודע מה בדיוק קרה סמוך לשעה 19:00. "אני לא יכולה להאשים אף אחד ולא רוצה לקפוץ למסקנות ולכן אני משאירה למשטרה לעשות את עבודתה במקרה הזה".

על האירוע למד בעלה ממאבטחיו. "לא נכנסתי ללחץ ואני לא נוהגת להטריד אותו ויודעת שהוא עסוק ולכן הם עדכנו אותו ופנו למשטרה", היא אמרה ורמזה כי ייתכן שהדבר קשור למערכת הבחירות, שבה "היו אמירות מאוד קיצוניות שחווינו אותן תוך כדי. אי אפשר לנתק את זה לגמרי".

הזגוגית המנופצת ברכב
הזגוגית המנופצת | צילום:

הרצוג סיפרה כי גם בעיצומו של הקמפיין חוותה משפחתה הטרדות ואיומים, בעיקר בטלפון. "לא הכל נחשף ולא אמרנו הכל, אבל כן, בהחלט היו הטרדות. הייתה 'תקופה חמה', מה שנקרא".

את דבריה היא סיכמה בקריאה לאחדות בעם: "אנחנו נמצאים ביום הזיכרון ובחברה שלנו גם ככה נאמרים דברים קיצוניים. דווקא ביום כזה אנחנו צריכים לעצור ולחשוב ולחזור להיות חברה אחת וצריך לחשוב איך כולנו ממשיכים הלאה. אלה הדברים החשובים ולא אירועים כאלה או אחרים".

בני הזוג חזרו לביתם אך סירבו לענות לשאלות העיתונאים שהופנו אליהם בנוגע לתקרית. בעקבות התלונה המשטרה פתחה בחקירת האירוע ואף עירבה את שירות הביטחון הכללי. האבנים נאספו ונלקחו מהן דגימות DNA וטביעות אצבע. לפי שעה, כל האפשרויות נבדקות וטרם התברר מה היה המניע למעשה.

המשטרה חוקרת אם מדובר במעשה מכוון

במשטרה לא שוללים את האפשרות שהאלמונים שזרקו את האבנים חמדו לצון ולא התכוונו לפגוע בהרצוג, אך האירוע נלקח ברצינות גמורה וכעת מנסים גורמי החקירה להבין את נסיבות המקרה.

יו"ר המחנה הציוני התייחס לתקרית בדף הפייסבוק שלו וכתב: "בעקבות הדיווחים בכלי התקשורת על אירוע בו נופצה השמשה במכוניתה של מיכל בעת שיצאה מהבית חשוב לי להבהיר כי הכל בסדר ואנו ממשיכים בשגרת יומנו. המשטרה חוקרת את האירוע ואנו בטוחים כי תמצה את החקירה בהקדם. תודה גדולה לכל השואלים והדואגים ולילה טוב".