אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
יישאר תחת השגחת הרווחה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

הידיעה על מציאת תינוק בן יומו ברחוב בנתניה מוקדם יותר הבוקר (רביעי) כשהוא עטוף במגבת וסובל מהיפותרמיה ריגשה רבים שפנו לאגף הרווחה בעירייה בבקשה לאמץ אותו. ההערכה היא שהוא ננטש, אך גם בשלב זה לא ברור אם על-ידי אם חד הורית או בהחלטה משותפת של זוג הורים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מהרגע שהתינוק אושפז בבית החולים לניאדו בעיר, הוצא צו חירום שקובע שהוא יהיה תחת השגחתה של מחלקת הרווחה של עיריית נתניה במשך שבוע. כל מי שיגיע ויטען שהתינוק שייך לו או שיש לו קרבה לתינוק, לא יוכל לקחת אותו מבלי שיעבור בדיקה קפדנית.

הפעוט נמצא מוטל ברחוב על ידי עוברת אורח, כשהוא עטוף במגבות. אותה אישה שמצאה אותו לקחה אותו לביתה והזעיקה למקום את מד"א. חובשים ופרמדיקים העניקו לתינוק טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו ללניאדו כשהוא במצב יציב ובהכרה אך סובל מהיפותרמיה.

"האישה שמצאה את התינוק קראה לחובש מהחלון"

לאחר סדרת בדיקות שעבר להערכת מצבו, אושפז התינוק בפגיית בית החולים. אתי ליטיג, האחות האחראית בפגייה סיפרה כי "קיבלנו אותו אלינו לפגייה, חיממנו אותו ועשינו לו את הבדיקות הראשונות. תינוק חמוד, כרגע הוא נמצא באינקובטור והוא יישאר כאן להשגחה".

חובש רפואת חירום במד"א דניאל אברג'יל שטיפל ראשון בתינוק שיחזר: "כשהגעתי לרחוב אישה בשנות ה-40 סימנה לי מהחלון לעלות אליה לדירה, היא סיפרה לי שהיא מצאה את התינוק ברחוב והעלתה אותו אליה הביתה".

"בדקתי את התינוק שהיה בהכרה ובכה, הוא סבל מהיפותרמיה קלה ועטפתי אותו בשמיכות כדי לחמם אותו", הוסיף אברג'יל. "הכנו את ניידת הטיפול הנמרץ לקראתו, הדלקנו את החימום ברכב ופינינו אותו להמשך בדיקות בבית החולים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו