שוב אלימות כלפי צוותים רפואיים: בתקרית שהתרחשה לפני מספר ימים בבית החולים שיבא תל השומר, רופא ערבי הותקף מילולית על ידי משפחה של מטופל במחלקה בה הוא עובד. בסרטון שהגיע לידי החדשות Online נשמעות ההערות הקשות שהוטחו ברופא.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתיעוד שצולם על ידי עד ראייה שהיה במחלקה נראים גבר ואישה צועקים על הרופא. בסרטון הם טוענים שהוא לא מכיר את התיק הרפואי של בן משפחתם המטופל במקום. "אל תצחק מאחורי השפם שלך", תועד אחד מהם צועק. "עכשיו תקשיב לי טוב, אתה לא יודע מי אני ומאיפה אני בא, אתה לא יודע מי זה מנהל בית החולים בשבילי - אז כדאי שתתחיל להתנהג כמו שצריך". הוא הוסיף: "סתום את הפה שלך, שמעת מה שאמרתי לך".

גורם בבית החולים המעורב בתקרית אמר: "מדובר בגזענות גרידא, זה קרה בגלל מוצאו של הרופא, אם לא היה לו מבטא זה התקרית לא הייתה מתרחשת. אני מכיר את הרופא והוא עובד מסור שלא מבדיל בין מטופלים". עוד הסביר הגורם כי הרופא המותקף בוחר שלא לדבר על התקרית במטרה שהנהלת בית החולים תטפל במקרה.

בעקבות האירוע, הוגשה תלונה למשטרה. גורם המעורב בבדיקת העניין בבית החולים טען שמבירור ראשוני עולה כי ככל הנראה האירוע התרחש על רקע היותם של הרופא והאח שהיו במקום ערבים אך הדגיש שזה עדיין נבדק על ידי צוות בית החולים: "אנחנו רואים את האירוע בחומרה רבה"‎.

במרכז הרפואי שיבא אמרו לחדשות כי הם רואים את המקרה, כמו בכל מקרה אלימות בחומרה רבה. "המרכז הרפואי נוקט במדיניות של אפס סובלנות לאלימות, כך גם במקרה זה".

מהמרכז לנפגעי גזענות נמסר: "התקיפה הגזענית של אנשי הצוות הערבים חמורה במיוחד כשהיא מתקיימת בבית חולים, מהמרחבים המשותפים הבולטים בהם ערבים ויהודים עובדים, מטופלים וחיים יחד. התקיפה אינה מתרחשת בחלל ריק: שבוע אחרי שבית חולים ברזילי בחר לסמן את כל האוכלוסיה הערבית כמסוכנת, לא פלא שמטופלים בוחרים לזלזל ולתקוף במטפלים ערבים. המרכז יפעל לוודא שתוקפנות כזו לא תעבור ללא תגובה מתאימה וענישת התוקפים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו