אחרי השיבושים – נוספו רכבות חדשות (צילום: 123 FR, חדשות)
רכבת ישראל, ארכיון | צילום: 123 FR, חדשות

משרד התחבורה הודיע היום (ראשון) על הוזלת תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ, באמצעות הנהגת מנוי יומי החל מחודש הבא לנסיעות בינעירוניות. מדובר על הרחבת רפורמת התעריפים שהחלה כבר לפני שנתיים בארבעת המטרופולינים הגדולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת הרפורמה, שתכנס בהדרגה בכל הערים בארץ במהלך חודש פברואר, יונהג מנוי "חופשי יומי" שיוזיל את מחירי הנסיעות בכל הארץ, למעט אילת והערבה. במסגרת הרפורמה, תתאפשר נסיעה חופשית ללא כל הגבלה בכל האמצעים בתחבורה הציבורית (אוטובוסים, רכבות, רכבות קלות, מטרונית חיפה והכרמלית) ובעתיד הקרוב יתווספו גם מוניות השירות, בתוך המטרופולינים וביניהם.

על פי משרד התחבורה, "חופשי יומי" יוזיל את מחירי הנסיעות בכל רחבי הארץ בעשרות אחוזים. כך לדוגמה, נסיעה בין כלל יישובי מטרופולין חיפה לכלל יישובי מטרופולין תל אביב - מנהריה ועד אשדוד - תעלה 40 שקלים ותכלול נסיעות עירוניות ובינעירוניות בכל אמצעי התחבורה הציבורית, באוטובוסים וברכבות במהלך כל שעות היום. כך גם נסיעה ממטרופולין תל אביב למטרופולין ירושלים, שתעלה 32.5 שקלים ללא הגבלה ובשימוש בכל אמצעי התחבורה הציבורית בכל שעות היממה. נסיעה ממטרופולין באר שבע למטרופולין תל אביב תעלה 37.5 שקלים.

שר התחבורה ישראל כץ בירך על הרפורמה ואמר כי היא תרחיב את מעגל המשתמשים בקווי האוטובוסים והרכבת: "הרחבת רפורמת התעריפים הבינעירוניים הינה מהלך משלים נוסף שהמשרד מוביל לקידום מהפכה כוללת בתחום התחבורה הציבורית", אמר כץ. "בזכות הרפורמה יוכל כל אזרח לנסוע בכל הארץ, בכל אמצעי התחבורה הציבורית, בעלות מינימלית ובנוחות מרבית".