טורקיש איירליינס, שדה תעופה, מטוס (צילום: רויטרס)
כמעט גרם לתאונה, מטוס "טורקיש איירליינס" | צילום: רויטרס

תקלת בטיחות חריגה בנתב"ג: מטוס של חברת הלואו-קוסט "איזיג'ט" שהתקרב היום (שלישי) לנמל התעופה בן-גוריון נאלץ להפסיק ברגע האחרון את הנחיתה בהוראת פקחים, זאת לאחר שמטוס טורקי התקרב באותו הזמן למסלול ההמראה - בניגוד להנחיות ממגדל הפיקוח. בתקרית לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לאף אחד מהמטוסים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התקרית אירעה כאשר המטוס של איזיג'ט, שהיה בגובה של כאלף רגל, החל את תהליך הנחיתה בנתב"ג. במקביל, מטוס של חברת "טורקיש איירליינס" החל בנסיעה לכיוון מסלול ההמראה וקיבל הוראה ממגדל הפיקוח להמתין לפני חציית מסלול.

בזמן שמטוס איזיג'ט היה בעיצומו של הנחיתה, הונחה הטייס על ידי פקח הטיסה להפסיק את הנחיתה ולהמשיך לחוג באוויר, זאת מאחר שהמטוס של טורקיש איירליינס התקרב בצורה מסוכנת למסלול הנחיתה, ובכך סיכן את שני המטוסים ואת נוסעיהם.

לאחר שפקח הטיסה וידא כי קיים מרווח בטוח בין שני המטוסים, הוא הנחה את מטוס איזיג'ט לבצע סיבוב נוסף באוויר, שלאחריה נחת בשלום.

מרשות שדות התעופה נמסר: "פקח טיסה ממגדל בן גוריון הינחה את מטוס איזיג'ט שהיה בהליך גישה לנחיתה "ללכת סביב". המטוס היה בגובה של כאלף רגל לקראת נחיתה בנתב"ג. הפקח הורה לאיזיג'ט ללכת סביב עקב מטוס חברת טורקיש שהסיע מרחבת החנייה לכיוון מסלול ההמראה וקיבל הוראה להמתין לפני חציית מסלול. המטוס החל לנוע לעבר חצייה. פקח הטיסה במטרה לשמור על מרווח הבטיחות החליט לרווח בין שני המטוסים והנחה את מטוס האיזיג'ט לסיבוב נוסף טרם הנחיתה".