דוד יוסף, ראש עיריית אור יהודה לשעבר, אומר שהוא בסך הכול איש חם, לבבי, אוהב את הבריות. אבל בית המשפט קבע שמדובר באדם מושחת, בעבריין מין. "התמונה שנצטיירה בבית המשפט הייתה קשה וקודרת", כתב השופט דוד רוזן. במהלך עבודתו הטריד ראש העיר ותקף מינית בצורה שיטתית נשים שנזדמנו במקרה או שלא במקרה לסביבתו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דוד יוסף היה ראש עיר מצטיין. גדל במעברה, שירת בצנחנים, פעיל שכונות שהפך לראש עיר מעולה. מחק גירעון אדיר, הביא את אור יהודה לשגשוג, וזכה לפרסים בתחום החינוך והניהול. לכן מעצרו לפני יותר משנה וחצי התקבל בתדמה, החשדות היו כבדים מאוד. המידע שזרם ללהב 433 היה קשה במיוחד - לא רק עבירות מין, אלא גם עבירות שחיתות. הרעפת כספי עירייה על תומכיו הפוליטיים, ועל מאהבותיו.

"יש לי חום בלתי יתואר לאנשים, כולם מחבקים אותי ואני מחבק, כן ככה אנחנו", אומר יוסף, אך בית המשפט קבע כי כל אישה שנקלעה לסביבתו במהלך מילוי תפקידו כראש עיר, סומנה על ידו. "יכול להיות שכן טעיתי בתרגום של החום ששידרתי לעובדים", אומר ראש העיר לשעבר. "אבל העבירות שלי פה, לא מדובר על אונס, על תקיפות, לא אנס מדרגות. זה לא המפלצת שיצרו".

11 מקרבונותיו של יוסף היו עובדות עירייה, אחת המתלוננות מ.י סיפרה לבית המשפט ש"התירה ליוסף להשתמש בגופה תמורת טובות הנאה שהיה ביכולתו להעניק לה במהלך עבודתו בעירייה". "לפי המתלוננת קיבל יוסף למעשה שוחד מיני. היא נתנה לו זאת בעיניים פקוחות ובנפש חפצה, נוכח מערכת יחסים מעוותת שהתפתחה ושררה ביניהם", כתב השופט.

"מדביקים לי כדי שיהיה אישום סקסי"

כשהוגש כנגדו אחרי חודשים, כתב האישום החמור, מיקד את תשומת הלב, אישום מספר שבע. יוסף הואשם שקרא לאחד מרחובות העיר "באלי", על שם אחת מהמאהבות שלו. לאורך המשפט טען יוסף, כי מדובר בכלל בשם שנתן לזכרו של מורה נערץ למוסיקה, שפעל במעברה של אור יהודה.

קרא לרחוב על שם המאהבת (צילום: חדשות 2)
רחוב באלי באור יהודה | צילום: חדשות 2

"מאיפה זה בא? תשמע זה סקסי, זה מביא תקשורת", טען ראש העיר לשעבר. "אם רציתי יכולתי לקרוא הרי מה שאני רוצה, אז הם שואלים למה לא רחוב באלי ניסים? כי כתוב גם רחוב מעודה בראש העין, ובארי, כי כמו שאתה קורא לריטה ריטה, ואתה לא קורא לנינט טייב, אלא נינט. אז שמתי את השלט באלי".

לעובדת עירייה אחת נגע בחזה, על גופה של אחרת התבונן ואמר "מה, לא נעבוד על הגוף הזה? אקדם אותך". עובדת אחרת תיארה איך נצמד אליה והתחכך בה עשרות פעמים, עם אחרת התחיל במהלך שבעה. את אחת העובדות הושיב על כיסא ראש העיר, חיבק ואחר כך, הושיב על הברכיים והציע הצעות מיניות בוטות. עובדת נוספת תיארה כיצד העיר לה על צורת החזה שלה.

"אני הורשעתי בעבירות מין ברף הכי נמוך", הסביר יוסף. "זה חיבוק, זה אמירה. חוקר אומר לי 'תשמע, סיפרת בדיחה גסה', באמת ובתמים לא ידעתי שלספר בדיחה גסה זה הטרדה מינית. ובמיוחד בעדה שלנו - בעירקית יש הרבה בדיחות כאלה".

"העדה ירדה מדוכן העדים ונישקה אותי" 

הוא מציג את עצמו כמי שרגיש לרגשי הזולת ולמצוקותיו. שדאג לעניים, לנדכאים. אבל בבית המשפט נקבע כי הורה לשפץ את חדרה של עובדת שניהלה איתו רומן, נתן לה מחשב וטלפון, ומנע מלגה מסטודנט רק בשל פעילותו הפוליטית שלא מצאה חן בעיניי ראש העיר.

"הרי אם אני פגעתי במישהו יכולתי להציע לו דמי שתיקה", הסביר יוסף. "ואם דוד יוסף הרודן, הקשה, הקשוח, בטח יש לו מאפיה שיכולה לבוא ולאיים על הבן אדם, להפך". יוסף המשיך להסביר. "עולה עדה להתלונן, כבייכול על הטרדה, חיבוק פה, חיבוק שם. ירדה מדוכן העדים ונישקה אותי מול השופט רוזן".

הכרעת הדין קשה, גזר הדין, כך העריכו רבים, ישלח את יוסף לשנים ארוכות בכלא. בסופו של יום נגזרו על יוסף רק שנתיים מאסר, הישג משפטי יוצא דופן של פרקליטו, עורך הדין אבי אודיז. ביום רביעי בעוד חמישה ימים, יכנס לכלא ויתחיל לרצות את עונשו.