אופק ונעמה בוכריס לא ציפו שמכתב ששולשל לתיבת הדואר שלהם לפני שנתיים וחצי על ידי חיילת לשעבר של התת-אלוף המוערך, יהפוך לפרשה שתטלטל את חייהם. החיילת טענה שבוכריס ניצל את סמכותו וקיים איתה מערכת יחסים מינית. "כשהמכתב הגיע אמרתי לו חד משמעית 'אם היה משהו, תגיד לי'", מספרת נעמה בריאיון ראשון מאז נחתם הסדר הטיעון עם בעלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יכול להיות שיש כאלה שיגידו שהוא שיקר לי, אבל כל ההתנהלות שלו מסביב הסבירה לי שהוא לא", היא מבהירה. "זה לא שאני חושבת שאנשים מושלמים, אנשים יכולים למעוד, אבל ברגע שהוא אמר שזה לא מה שהיה, נרגעתי. אז בזה זה נגמר".

במשך שישה חודשים ליווינו את נעמה בוכריס, אשתו ואם ששת ילדיו של אופק בוכריס, מח"ט גולני לשעבר שנחשב לאחד הקצינים המבטיחים בצבא, מפקד מוערך שסומן לרמטכ"לות. אחרי שלושה חודשים כמפקד המכללה לפיקוד ומטה ממנה אותו הרמטכ"ל אייזנקוט לאחד התפקידים הרגישים והיוקרתיים בצה"ל - ראש חטיבת המבצעים. ואז האדמה רעדה. "חזרתי מהעבודה ב-4 ואחרי כמה דקות אופק התקשר", מתארת נעמה את היום בו הסיפור התפוצץ בתקשורת. "הוא אמר לי 'תיכנסי לחדר, את זוכרת את המכתב? היא הגישה תלונה'".

כמה שבועות אחרי המתלוננת הראשונה מוגשת תלונה נוספת על ידי קצינה שטוענת שבוכריס הטריד אותה מינית. למרות זאת נעמה משוכנעת שבכל רגע הטלפון יצלצל ויבשרו לה שהתיק נסגר. אבל הפרקליטות הצבאית מחליטה אחרת וכתב אישום באשמת אונס מוגש כנגד בעלה. "אני חושבת שהרגע שבו הפצ"ר החליט להגיש כתב אישום היה רגע מאוד מאוד קשה, מאוד מאכזב", היא מספרת. "עד אותו רגע עוד האמנו במערכת".

אופק בוכריס (צילום: פלאש 90)
"מילה מול מילה". אופק בוכריס | צילום: פלאש 90בינתיים השם בוכריס הפך שם נרדף לעבריין מין. "לקחו בן אדם, עשו ממנו שק חבטות, סמרטוט רצפה, וכל הזמן צריך להזכיר לו מיהו באמת", היא מוסיפה. "לקחו בן אדם, רצחו אותו, רצחו אותו, בלי לקחת בחשבון שוואלה, יש מצב שהוא לא עשה כלום. אני מרגישה שהמדינה שלי מוקיעה אותי, את אופק. חוויה מאוד קשה".

"זה תיק קלאסי של מילה מול מילה"

כבר באותם ימים התנהלו מגעים חשאיים בין התביעה לבין פרקליטיו של בוכריס. נעמה, שבתחילת הדרך הייתה משוכנעת שהיא ובעלה ילכו עד הסוף, החלה להבין שלא נותרה להם ברירה אלא ללכת לעסקה. "כשיצאנו לדרך אמרתי, עד הכלא! שיכניסו אותך לכלא, היום אני אומרת לעצמי, על מה? בשביל מי? אז שיגידו שבסוף הוא הודה, זה לא מעניין אותי בכלל. אני אומרת לו לך תגיד שגם רצחת אותה, שיעזבו אותך בשקט אחר כך. לך תגיד, תגיד משהו".

נעמה ואופק בוכריס בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
נעמה ואופק בוכריס בבית המשפט | צילום: חדשות 2החודשים חולפים, הצדדים נמצאים עמוק בהליך הגישור, הפערים גדולים, בוכריס ממשיך להכחיש את הטענות נגדו ואז בתחילת דצמבר מפרסמת התקשורת באופן מפתיע כי הושגה עסקה, אך לפי כתב האישום המתוקן נגד בוכריס - לא אונס אלא בעילה אסורה בהסכמה. עונשו מסתכם בהורדה בדרגה, הוא לא מואשם באונס ולא נכנס לכלא.

"אמרתי לאופק, נראה לי שאין ברירה. אחד הדברים שכואבים לי, שקשה לי איתם מאוד מאוד, זה שאופק עושה את זה בשבילנו. זה כמעט ברמת הבקשה שלי. זאת לא הייתה בקשה מפורשת כי בסוף הוא צריך לקחת את זה על עצמו, אבל זה לגמרי שם".

לאורך כל הדרך נעמה איתנה בדעתה שבעלה חף מפשע. אחד מיני רבים, לדבריה, שנאלץ להודות במעשה שלא ביצע. "עדיין זה תיק שאין בו הוכחות עובדתיות", היא אומרת. וגם בתיק כזה אין סיכוי לצאת בלי הרשעה. זה תיק קלאסי של מילה מול מילה, והמילה שלה שווה יותר".