יביא אליפות? המאמן החדש וידיגאל (צילום: מכבי תל אביב)
יביא אליפות? המאמן החדש וידיגאל | צילום: מכבי תל אביב

לצהובים סוף סוף יש מאמן חדש, האם הוא יביא אליפות? לאחר חיפושים ממושכים למדי, הודיעה הלילה (שבת) קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב על מינויו של ליטו וידיגאל למאמן הקבוצה הבא - זאת לאחר תקופה ארוכה בה שימש המנג'ר ג'ורדי קרויף כמאמן זמני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

וידיגאל, יליד אנגולה בן 47, חתם לחוזה לעונה וחצי במכבי תל אביב וצפוי לנחות מחר בישראל. הוא שימש מאמן נבחרת אנגולה - ובעיקר הקריירה שלו אימן בעיקר בקבוצות ליגה בפורטוגל בהן בלננשש וארוקה. עוד הוא אימן גם את קבוצת א.א.ל. לימסול בקפריסין. 

"אני שמח ונרגש להצטרף למועדון פנטסטי שכזה", אמר וידיגאל, "ברצוני להודות לכולם ובמיוחד לבעלים, מיץ' גולדהאר, על האמון שנתנו בי ואני מתחייב בפני כולם כי אעבוד ללא לאות על מנת שנצליח".

"ליטו היה על הרדאר שלנו כבר זמן מה", מסר ג'ורדי קרויף. "הוא מביא איתו ידע טקטי, מוסר עבודה ושאפתנות המתאימה בצורה אידיאלית לתרבות שלנו במועדון. אני מאמין כי בעזרת התמיכה של כל משפחת מכבי, ליטו, יעזור למכבי להגשים את השאיפות שלנו".

המשימה: לשמר את המומנטום

משימתו של המאמן החדש, תהיה לשמר את המומנטום של מכבי תל אביב לאחרונה, בתקופתו של קרויף כממלא מקום שהוביל את הקבוצה לפער של 5 נקודות בלבד מהפועל באר שבע שבמקום הראשון בטבלת ליגת העל. רצף של ניצחונות ותוצאת תיקו אחת, פתח שוב את המאבק על האליפות.

מכבי תל אביב איבדה בעונה שעברה את התואר אלופת המדינה לאחר שלוש זכיות ברצף. בתחילת העונה הנוכחית הגיע לקבוצה המאמן הגיאורגי שוטה ארבלדזה, שלאור חוסר ההצלחה, הפך למאמן הראשון שמפוטר במהלך העונה בעידן המנג'ר קרויף. עם מינויו, וידיגאל הופך למאמן הזר השביעי במכבי תל אביב בעידן מיטש גולדהאר והמנג'ר ג'ורדי קרויף.