תאגיד השידור הציבורי "כאן" אמור להתחיל לשדר בסוף החודש הבא, אבל עובדי רשות השידור הוותיקה ממשיכים במאבקם נגד הסגירה הצפויה. עשרות עובדים מפגינים הבוקר (חמישי) מול ישיבת הממשלה בירושלים, ובמקביל השידורים ברשת ב' הופסקו ובמקומם נשמע צפצוף.

בהפגנה עומדים העובדים עם שלטים הנושאים את הססמאות: "מפלגת כולנו מכרה אותנו", "יהיר לפיד, יש עתיד?" ו- "ארדן תפסיק את הקרנבל התקשורתי נגדנו". העובדים קוראים לשר האוצר להוכיח שהוא חברתי וטוענים כי "תאגיד השידור הוא לא מאוזן ותומך טרור".

הפגנת עובדי הרשות מול משרד רהמ (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2
הפגנת עובדי הרשות מול משרד רה"מ (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

ביום שני האחרון התפרצו עובדי רשות השידור לאולפן החדשות במחאה וביום שלישי כינסו העובדים אסיפת חירום. "לא ניתן לאף אחד לזרוק אותנו הביתה, בין אם בשכל ובין אם בכוח", אמר אחד מהם.

משה שגב, יו"ר ועד הטכנאים, אמר באסיפה: "אנחנו נמצאים בנקודת זמן מכרעת וקריטית. אנחנו לא סתם באנו בדרישה לבוא ולהשאיר את רשות השידור". הוא הוסיף כי "מדובר פה על 1000 משפחות. עזבו את אלה שהתקבלו לתאגיד ואנחנו שמחים על כך. אבל יש 1000 משפחות שאין להן פתרון. הם מספרים סיפורים שקיבלתם מיליונים. קשקוש מוחלט. אני לא רוצה פיצויים ולא פנסיה - אנשים פשוט רוצים לעבוד ולהמשיך ולהתפרנס".

לצד פעולות המחאה של עובדי הרשות, ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא אמש בנושא במהלך ערב גיבוש לחברי הקואליציה וטען כי עוד אפשר למנוע את הקמת התאגיד ולשקם את רשות השידור. נתניהו קרא לשר האוצר משה כחלון "לשלב ידיים" ולדחות את תחילת שידורי התאגיד בחצי שנה. בעקבות הדברים, התגלע משבר בין כחלון לנתניהו. הראשון אמר הבוקר שהיחסים ביניהם כבר לא כפי שהיו בעבר.