ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

סוף למשבר בין עיריית ירושלים לאוצר - ובשורה לאלפים מעובדי העירייה: בשעות הלילה (בין ראשון לשני), לאחר דיונים מרתוניים, הושג סיכום בין משרד האוצר לעיריית ירושלים על סיוע תקציבי. ראש העירייה ניר ברקת עדכן כי התוספת ממשרד האוצר תמנע את הפיטורים המשמעותיים שתוכננו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במסגרת ההבנות סוכם על מימון של 205 מיליון שקלים שנדרשו לאיזון תקציבי, זאת בנוסף לסכום שהועבר בשנה שעברה, וכן 50 מיליון שקלים תוספתיים לתקציב השוטף של העירייה שיתואם בין האוצר, העירייה והמשרד לענייני ירושלים", עדכן ברקת. כמו כן הוסכם על תוספת תקציבית לתקציב הפיתוח העירוני ועל הקמת צוות משותף לאוצר ולעירייה, שאמור לגבש תוך מספר חודשים נוסחה מוסכמת לתקצוב מענקי האיזון לעיר - כמו גם לקבוע את הנוסחה למענקים עתידיים לבירה.

מאבק פוליטי? ברקת וכחלון (צילום: ראובן קופיצ'ינסקי, פלאש 90)
הגיעו לפשרה. ברקת וכחלון | צילום: ראובן קופיצ'ינסקי, פלאש 90

ברקת, שהתעמת לאחרונה בפומבי עם השרים כחלון וזאב אלקין (השר לענייני ירושלים) ואף פתח בקמפיין נגדם, הודה לשניים על מאמציהם: "אני מודה לשר האוצר ולמשרדו שהבינו את חשיבותה של ירושלים כמשימה לאומית ולשר אלקין ולמשרדו על הירתמותם. ירושלים נמצאת מעל הכל ופיתוחה חשוב לא רק לתושביה אלא לכל המדינה. בכך יימנעו פיטוריהם של אלפי העובדים, יבוטלו הקיצוצים בעיר ותימשך הצמיחה של ירושלים".

ראש העירייה, שהתפקד לאחרונה לליכוד, סיכם את הדיונים הקדחתניים: "כשירושלים חזקה, מדינת ישראל חזקה, ואני אמשיך כפי שפעלתי כל העת להילחם למען ירושלים ולפעול לחיזוקה, ביסוסה ופיתוחה. אני מברך את כל הגורמים שסייעו לנו להביא את התקציבים הדרושים לעיר, למנוע פיטורים וקיצוצים כואבים, ולהמשיך לקדם את העיר בתנופה".