אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

המשטרה למען בעלי החיים: בימים אלה מוקמת במשטרה יחידה קטנה שמטרתה - הגנה על בעלי חיים מפני התעללות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

30 שוטרים מתנדבים במרחב יפתח עוברים קורס הכשרה מיוחד כדי שיוכלו לתת מענה במקרים של תלונות על התעללות בחיות. בין היתר מאומנים השוטרים כיצד לטפל בדיווחים על בעל חיים המוחזקים בתנאים קשים, או תלונות של שכנים על התנהגות של בעלי חיות כלפיהן - שגורמת סבל. במקרים הקשים יותר ימשיכו ויטפלו היחידות הרגילות של המשטרה.

"המטרה היא להגיע לאותם מקרים ששוטר רגיל לא תמיד מצליח לתת להם את מלוא תשומת הלב", מסביר דורון ברנר מ"משמר בעלי החיים". ברנר מספר כי מזה זמן מתקיימת פעילות דומה גם בנתניה, מתוך הבנה כי קשה לאכוף את מקרי ההתעללות בחיות.

השוטרים המיוחדים ייסעו בניידות משלהם ותפקידם יהיה אך ורק אכיפת אותם מקרי התעללות קטנים, שלרוב נדחקים לשוליים. "הם יצטרכו להתמודד עם בעלים שלא תמיד יהיו מוכנים לשתף פעולה, ועם תלונות חוזרות של שכנים על יללות של חיה, או תנאי החזקה לא ראויים", מסביר ברנר על העשייה בפועל.

השר יצחק אהרונוביץ', השר לביטחון הפנים, בירך על הקמת היחידה: "אני רואה חשיבות רבה בטיפול בקידום הנושא. עמלנו רבות על מנת להסדיר פעילות זו ולצאת לדרך, וכל זאת על מנת למנוע תופעה קשה ומכוערת של התעללות בבעלי חיים".