בחברת החשמל ציפו לקיץ חם אך לא ציפו לשבירת שיא של צריכת החשמל על בסיס יומי: בשעות הצהריים עמד הביקוש לחשמל על 11,530 מגוואט - גידול של 330 מגוואט מהשיא הקודם שנקבע רק אתמול.

קשה להאשים את הישראלים בביקוש מוגזם, עקב הטמפרטורות הגבוהות שהביא איתו גל החום הנוכחי. אך מלבד הטמפרטורות הגבוהות, קיים עומס חום שנוצר משילוב של הטמפרטורות עם אחוזי הלחות הגבוהים. כך הרגשנו היום עומס חום מעיק שהגיע ליותר מ-50 מעלות ברחבי הארץ. מחר אגב, כמה שקשה להאמין - עומס החום עוד יגדל.

"היום היה חם מאוד", סיכם דב שטרולוביץ' מחברת החשמל בריאיון לערוץ החדשות. "השילוב של הטמפרטורות והלחות יצר את עומס החום, ולכן צריכת החשמל היא כה גבוהה. צרכני החשמל המרכזיים הם בוודאי גוש דן כששיא הצריכה נרשם ברעננה - נתון שקשור בוודאי לרמת החיים ולתעשייה שפועלת בסביבה", הוסיף שטרולוביץ'.

פועל נפגע באורח קשה ממכת חום בנגב

עומס החום במספרים
עומס החום במספרים | צילום: חדשות 2

בנוסף לכל הצרות, החום הכבד לא פוסח על הפועלים שעובדים מחוץ למזגן, ונראה שיש מספר מקומות שכדאי להתרחק מהם במזג האוויר הנוכחי. פועל זר כבן 20 שעבד בחממות של יישוב רנן. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום איבחן כי האיש נפגע ממכת חום ופינה אותו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

הצעיר הגיע לבית החולים סורוקה ללא הכרה ואושפז בחדר ההלם. מבית החולים סורוקה בבאר שבע נמסר כי האיש אושפז במצב קשה עקב היפרתרמיה והוא מונשם ומורדם בחדר ההלם בסורוקה.

ליד ירושלים: שריפת ענק ליד אורה

החום הכבד הביא עמו גם עבודה לצוותי הכיבוי, שהוזעקו לטפל בשריפה שפרצה במושב אורה סמוך לירושלים. הכבאים השתמשו בסיוע של מסוק משטרתי בניסיון להשתלט על האש, אך לאחר שהאש התפשטה במהירות, עלתה אפשרות לפנות את התושבים מבתיהם. עד כה לא דווח על נפגעים בשריפה, אולם בעקבות האש נחסם כביש הגישה ליישוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק