דותן ורובי עם תינוקם בתאילנד
דותן ורובי עם תינוקם בתאילנד | צילום:

תקועים בתאילנד - ללא מענה וללא תקווה: בני הזוג דותן ורובי ישראלי -הלברייך ממתינים כבר יותר מחודש וחצי בחוסר וודאות מוחלט בנוגע לעתיד בניהם עומר ועילאי שנולדו בהליך פונדקאות בתאילנד. עקב המצב הפוליטי המורכב במדינה, הם לא מסוגלים להביאם לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רובי ובן זוגי דותן נמצאים בתאילנד כבר יותר מחודש וחצי עם שני בנינו ,עומר ועילאי, שנולדו בהליך פונדקאות", כתב רובי בעמוד הפייסבוק שלו. "חשוב להדגיש שכבר מתחילת התהליך מילאנו את כל המסמכים והאישורים שביקשו מאיתנו ובדקנו מבחינה משפטית שהליך פונדקאות בתאילנד חוקי", מבהיר רובי, "כמונו יש בתאילנד זוגות רבים מכל העולם שמבצעים הליך דומה וחוזרים למדינתם ללא בעיה."

עשרות זוגות תקועים: המדינה מסרבת להנפיק לילדינו דרכונים

עוד עשרות זוגות תקועים במדינה
עוד עשרות זוגות תקועים במדינה | צילום:

יחד עם רובי ודותן נמצאים הימים אלה בתאילנד כ- 65 תינוקות לכ-130 הורים חד-מיניים מישראל שנמצאים בשלבים שונים של התהליך. נכון להיום, לחלק מההורים מסתיים תוקף אשרת השהייה, חלק מהתינוקות נמצאים ללא ביטוח רפואי וחלקם סובלים מבעיות שונות - זאת ללא מעקב צמוד של רופא ישראלי.

"לעבור את התהליך במשך תקופה ארוכה ,ללא המשפחה והחברים הקרובים - ובידיעה שמדינת ישראל מסרבת להנפיק דרכון ישראלי לילדינו על מנת לחזור לארץ זה מתסכל ומתיש מאד", ציין בכאב רובי שחושש שהמצב הרעוע במדינה יכול לעכב את הגעת ילדיהם לישראל עוד תקופה ארוכה.

נכון לעכשיו, משרדי הממשלה לא מצליחים לגבש מדיניות מסודרת בכל הקשור להבאתם של אותם תינוקות מתאילנד - מה שמותיר עשרות זוגות מתוסכלים וילדים רבים שתקועים רק עקב הביורוקרטיה הסבוכה.