זיהום בנחל לכיש (צילום: דוברות עיריית אשדוד)
זיהום בנחל לכיש | צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנשי הגנת הסביבה של עיריית אשדוד הוזעקו הבוקר (רביעי) לנחל לכיש בעקבות דיווח על תמותה נרחבת של דגים בעקבות זיהום במקום. אנשי העירייה פועלים על מנת למצוא את מקור הזיהום ואת היקפו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"התחלנו בבדיקת הסיבה", סיפר קובי פאלצי, מנהל האגף להגנת הסביבה בעירייה. "ייתכן שגורם מסוים ניצל את הגשמים והזרים חומרים לתוך הנחל. עוד אפשרות שנבדקת היא עומס אורגני והיעדר חמצן שהובילו לתמותת דגים בנחל. אנו ממתינים לדוח המעבדה".

פאלצי הוסיף כי המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים ייקחו חלק בכל שלבי החקירה ויסייעו בגילוי נסיבות הזיהום. "עיריית אשדוד יחד עם המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים נמצאים במקום במטרה לבצע טיפול ראשוני הכולל פינוי של הדגים", אמר פאלצי. "כמו כן, אנו מבצעים דיגום של החומר שנשפך לנחל במטרה לנסות ולהתחקות אחר הגורם המזהם".

בשנים האחרונות זכה הנחל לטיפול מסיבי והשקעה של מיליוני שקלים על ידי עיריית אשדוד. לאחר שנים רבות, הנחל זכה בציונים גבוהים מאוד ונבחר להיות לאחד משלושת הנחלים הנקיים בארץ. לפני מספר חודשים אף התקבל לראשונה אישור שייט בנחל על ידי משרד הבריאות.

הזיהום בירקון. אתמול
הזיהום בירקון. אתמול | צילום:

באירוע דומה של זיהום שהתרחש אתמול, התגלה קצף לבן כיסה את המים בנחל הירקון וזיהם את הנחל. נכון לעכשיו טרם ידועה הסיבה הרשמית לדליפת החומר וכמו כן לא ברורות השלכותיו.

"קצף לבן מכסה בשעה זו את נחל הירקון באזור שבע טחנות", אמר אתמול יו"ר "השכנים של הירקון" מוטי אלמליח. "למרות שהמדינה השקיעה 100 מיליון שקל בשיקום הירקון, הזיהום בנחל חוזר שוב ושוב מידי כמה שבועות ומנחל משוקם הירקון חוזר להיות תעלת ביוב. הגיע הזמן שהמדינה תמצא פתרון אמיתי לזיהום בנחל".