אופיר גורן, בן זוגו בני ובנם עידן (צילום: בית החולים איכילוב)
אופיר גורן, בן זוגו בני ובנם עידן | צילום: בית החולים איכילוב

"לאפשר פונדקאות לכולם": מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופסור רוני גמזו, תוקף את מדיניות הממשלה בסוגיית הפונדקאות, המפלה, לדבריו, "מי שחפץ להיות הורה ואיננו נשוי, גברים ונשים". בפוסט שהעלה היום (ראשון) לעמוד הפייסבוק של בית החולים איכילוב, לצד תמונה של עובד בית החולים עם בן זוגו ובנם הטרי שנולד במקסיקו, תוהה גמזו: "למה אנחנו ממשיכים עם המצב המעוות הזה בישראל?"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אפילו היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אומר כי החוק המתיר פונדקאות בישראל רק ל'איש ואישה שהם בני זוג' אינו חוקתי ושיש לתקן את החוק כך שגם נשים ללא בן זוג יוכלו לפנות לפונדקאית", כותב גמזו, "אני אומר שעל זה יש להוסיף כי עלינו לא להפלות גם בין נשים ללא בני זוג למול גברים ללא בני זוג, ולהעניק גם לגברים את האפשרות להביא ילד בפונדקאות בישראל".

"כיום, נשים וגברים ללא בני זוג נאלצים 'לנדוד' בעולם כדי להגשים את חלומם, כשחצי ממדינות המזרח הרחוק כבר נסגרו להם ובארה"ב ההליך מצריך קרוב לחצי מיליון שקלים - וזאת בהנחה שיש הצלחה רפואית כבר בניסיון הראשון", מסביר המומחה. "מדינת ישראל שולחת מדי שנה מאות גברים ונשים יחידניים וזוגות הומואים ולסביות, שכל חטאם הוא נטייתם המינית ופשעם הוא הרצון להיות אמא ואבא, לקצוות העולם בכדי להגשים את חלומם - וזאת בעוד שאנחנו כאן יודעים לתת להם את הטיפול הרפואי ברמה הגבוהה ביותר וברפואה הציבורית", הוסיף.

"אמיר היה במצב קשה", גמזו (צילום: Nati Shohat/FLASH90)
פרופסור גמזו | צילום: Nati Shohat/FLASH90

את דבריו סיכם גמזו בקריאה למוסדות המדינה לשנות את המצב הקיים: "אני קורא למשרד הבריאות, משרד המשפטים וממשלת ישראל כולה לעשות את השינוי המתבקש ולאפשר להם לעבור את ההליך כאן בישראל!"