נהר הירדן (צילום: אוריה שדה, חדשות)
נהר הירדן (ארכיון) | צילום: אוריה שדה, חדשות

קורבן הטביעה ה-55 בעונת הרחצה הנוכחית: גופת גבר בן 30 אותרה לפנות בוקר (שבת) בנהר הירדן סמוך לגשר החמישה שביסוד המעלה. לפי המשטרה, מדובר בתושב חצור ששחה במי הנהר ונעדר משעות הערב. בתום חיפושים נרחבים אותרה הגופה שזוהתה על ידי בן משפחה. במקביל, גבר בן 30 פונה במצב אנוש לבית החולים לאחר שטבע בחלקו הלא מוכרז של חוף אכזיב, ליד נהריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול סמוך לשעה 22:00 התקבל דיווח במשטרה על תושב חצור שנעדר לאחר ששחה בירדן. כוחות גדולים של משטרה בסיוע מתנדבי יחידת חילוץ גולן הוזנקו למקום ופתחו בסריקות לאיתורו. סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר הכוחות איתרו את גופת הנעדר במים.

במקביל, הבוקר בשעה 07:45 התקבל דיווח במוקד מד"א על טביעה בחלקו הלא מוכרז של חוף אכזיב, סמוך לאנדרטה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ביצעו פעולות החייאה בגבר בן 30. כשהדופק חזר, הם פינו אותו לבית החולים נהריה במצב אנוש כשהוא מונשם.

חוף אכזיב (ארכיון) (צילום: flash90, חדשות)
חוף אכזיב (ארכיון) | צילום: flash90, חדשות

פרמדיק מד"א אדריאן אוקמפו סיפר: "כשהגענו לחלקו הלא מוכרז של החוף ראינו על הסלעים גבר כבן 30 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. אזרחים שהיו במקום ומשו אותו מהים סיפרו לנו שהוא היה מתחת למים מספר דקות".

אוקמפו הוסיף: "הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני על הסלעים וחיברו אותו למכשיר מיוחד שמבצע עיסויים וככה חילצנו אותו לניידת טיפול נמרץ. המשכנו ברכב את הטיפול הרפואי מציל החיים שכלל תרופות, עיסויים והנשמות וכעבור דקות ארוכות חזר הדופק והוא פונה במצב אנוש לבי"ח כשהוא מונשם".

בתוך כך, מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי 22,000 מטיילים פקדו את 15 חופי איגוד ערים כינרת. באיגוד מבקשים מהציבור "לרחוץ באחריות - רק בחופים המוכרזים, סמוך לסוכות ההצלה ולהישמע להוראות המצילים. כמו כן אין להכנס למי הכינרת עם מזרונים/ אבובים וכן תחת השפעת אלכוהול".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/