על רקע מחאת הנכים שיצאו לרחובות בשבועות האחרונים בדרישה להעלות את הקצבה לה הם זכאים, יצר אחד הפעילים במאבק סרטון שקשה להישאר אליו אדישים ובו הוא ממחיש את הסיוע הזעום מהמדינה ומציג אותו כפירורי אוכל שנזרקים לחתולי רחוב. "זה אנחנו הנכים, כמו חתול ברחוב שרעב - והנה ביטוח לאומי שזורק קצת שווארמה", מסביר יעקוב לוי, יוצר הסרטון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עכשיו הקצבה הזאת 2,342 שקלים, אז הם מעלים כל פעם פירורים, נגיד ב-100 שקל או ב-20 שקל", מסביר בסרטון לוי, תושב ירושלים בן 35 הסובל מסכיזופרניה ו-OCD ומקבל קצבה על 100% אי-כושר עבודה. "אנחנו הנכים, רעבים כמו חתולים, נאלצים לאכול את הפירורים".

בסרטון מתעד את עצמו לוי זורק פירורי אוכל לחתול רחוב, ובכך מדמה את קצבת הנכים הנמוכה, שעומדת כיום על כמחצית משכר המינימום. "הנה נכה, קח פירור של 50 שקל", קורא לוי לעבר חתול. "רוצה עוד 30 שקל? בוא קח ממשרד האוצר ומביבי עוד פירור. תאכל, זו הקצבה שלך".

"די כבר, נמאס לנו מהפירורים האלה שזורקים לנו", סיפר לוי בשיחה לחדשות 2 Online. "אנחנו לא יכולים לחיות ככה. פעם 50 שקל, פעם 100 שקל. המדינה לא עושה מספיק ולנו הנכים אין איך לגמור את החודש. אנחנו סובלים, אין לנו מה לאכול וכל הזמן צריכים להתמודד עם הבירוקרטיה של ביטוח לאומי".

לוי הסביר כי בעיניו הסרטון משקף את היחס של המדינה כלפי ציבור הנכים. "אני מבקש מהממשלה הזאת שיהיה פה שינוי אמיתי", הוא הוסיף. "גם אנחנו בני אדם, לא חתולי רחוב".