"במקום הסרטן - צריכה להילחם בליצמן"
"במקום הסרטן - צריכה להילחם בליצמן" | צילום:

הורי הילדים המאושפזים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מחריפים את מאבקם נגד ההנהלה: הבוקר (ראשון) הם מפרסמים כרזה בה נראית תמונה של מיראל בת השנתיים, ילדה חולת סרטן, תחת הכותרת: "במקום להילחם בסרטן היא צריכה להילחם בליצמן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"שישה רופאים במחלקת ילדים חולי סרטן בבית החולים בהדסה התפטרו כי לא יכלו לתפקד כאשר בית החולים הדסה, בהנהלת פרופסור רוטשטיין, מעדיף לקבל כספים של תיירי מרפא מחו"ל על פני חיי ילדינו וכל זאת בגיבוי שר הבריאות ליצמן", נכתב בהודעת ההורים. "בעוד מספר ימים לא יהיה מי שיטפל בילדינו, והם נידונו למוות".

המאבק בין הורי הילדים המטופלים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה לבין הנהלת בית החולים מתנהל בעקבות המשבר שפרץ סביב התפטרותם של שישה רופאים בכירים במחלקה, אליהם הצטרפו בימים האחרונים שלושה רופאים מתמחים. במשרד הבריאות אמרו בתגובה כי מדובר בשימוש ציני ופסול בילדים חולים.

בית החולים הדסה עין כרם (צילום: אבי חיון, חדשות)
בית החולים הדסה עין כרם | צילום: אבי חיון, חדשות

"רוטשטיין הוא האשם במצב הזה"

הסערה החלה לפני כשלושה וחצי חודשים כאשר כל רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה עין כרם עזבו את בית החולים בעקבות מחלוקת קשה עם מנכ"ל הדסה החדש, הפרופסור זאב רוטשטיין. מדובר באחת המחלקות הטובות בישראל, בה מטופלים ילדים חולי סרטן וכאלו הסובלים ממחלות דם קשות - מחלקת האשפוז היחידה בירושלים לילדים חולי סרטן.

"רוטשטיין הוא האשם במצב הזה. הוא עשה הכול כדי שהרופאים יעזבו", אמר לחדשות 2 Online גורם המקורב להורי הילדים המאושפזים במחלקה. "עכשיו ההורים נותרו ללא מענה. ההורים מזהירים כבר תקופה ארוכה שזה מה שהולך לקרות, שברגע שזה ייכנס לתוקף לא יהיה שום מענה לילדים - אין מחלקה אחרת ואין רופאים אחרים באזור".

מנהל הדסה, זאב רוטשטיין (צילום: פלאש 90, חדשות)
מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין | צילום: פלאש 90, חדשות

"נודע לנו שרוטשטיין ניסה להביא רופאים אחרים ממקומות אחרים ונכשל", המשיך הגורם. "אני לא יודע מה זמן ההתרעה, אבל ברגע שהם יסיימו את עבודתם לא יהיה מי שיטפל. כשדיברו איתו על המשבר, רוטשטיין אמר שבתי קברות מלאים באנשים שאין להם תחליף, ושיהיו תחליפים ראויים - אבל נודע לנו שהוא ניסה להביא בכיר מסורוקה שסירב לו. יכול להיות שהוא במגעים עם צעירים בחו"ל, אך גם אם יצליח להביא רופא אחד או שניים הוא לא יצליח להביא מחלקה שלמה".

"ההורים לא רוצים מרוטשטיין דבר, אין ציפיות ממנו", סיכם. "כל הבקשות של ההורים מופנות כלפי שר הבריאות, שיש לו הזדמנות לפתוח מחלקה נוספת בבית החולים שערי צדק בירושלים לאור מצוקת האשפוז בעיר. כנראה בגלל מחויבות שלו וקשרים שיש לו עם רוטשטיין הוא מסרב לעשות זאת".