שני שרעבי שומרון היא אם חד הורית מרחובות לתאומות יהל ותהל בנות ה-8. מהרגע שהיא ילדה אותן היא החלה את ההתמודדות הארוכה עם מחלת הסרטן שנמשכת עד היום. כמעט מדי בוקר היא מגיעה למרכז שניידר לרפואת ילדים כדי לטפל ביהל המתמודדת עם הסרטן, אחרי תהל, בתה השנייה שהחלימה מאותה המחלה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מהרגע שילדתי, שעתיים אחרי, הודיעו לי שלתהל יש גידול נדיר בצוואר ופה התחיל המסע שלנו עם בתי החולים", משחזרת שני. "אחרי שנתיים וחצי קשות מאוד הגענו לרגע שהיה לנו נס והגידול פשוט נעצר. פה הבנו שאנחנו מנצחות".

אבל השמחה הייתה מוקדמת מדי. פחות משנה אחר כך ליהל, הבת השנייה, היו כאבי בטן שחזרו על עצמם ובתום בדיקות גילו שגם היא חלתה בסרטן. "עשינו בדיקות ועמד מולי צוות שגמגם לי שהנורא מכול עוד לפנינו. "זה לא נתפס", מספרת שני. למרות המחלה הקשה יהל החלימה אחרי כמעט שנתיים של טיפולים.

יהל ותהל. מאבק שלא נגמר במחלת הסרטן (צילום: חדשות 2)
יהל ותהל. מאבק שלא נגמר במחלת הסרטן | צילום: חדשות 2

אבל השמחה הייתה זמנית, ואחרי שנה יהל חלתה בסרטן פעם נוספת. "זה כמו איזשהו חלום שאתה מחכה שמישהו יעיר אותך, אבל אף אחד לא מעיר. אתה מבין מהר מאוד שגם הפעם אין זמן וצריך לפעול", מוסיפה שני.

לסרטן של יהל יש מוטציה ונמצא לה טיפול מאריך חיים, אבל התרופה הזו עולה 30 אלף שקל מדי חודש, ושני - שכבר ניצחה את הסרטן בעבר עם תהל - זקוקה לסיוע במימון התרופה כדי לנצח את המחלה פעם נוספת. "אין לי את האפשרות לעוד", מספרת בעצב. "לצערי גם מזונות אני לא מקבלת. אני חיה מהבטחת הכנסה מהנכות. ההוצאות מסביב הן מטורפות, ולהוסיף על כל זה עוד 30 אלף שקל זה מטורף".

לתרומות ניתן להתקשר לעמותת "להושיט יד" בטלפון מספר *3788 או לחצו כאן.