קרה בהרים ובעמקים. ארכיון (צילום: ברוך אולשק)
קרה בהרים ובעמקים. ארכיון | צילום: ברוך אולשק

לאחר כמה ימים סוערים, ניתן לומר שרוב הגשם כבר מאחורינו. עם זאת, הלילה (שישי) באזור דרום מישור החוף ומערב הנגב עדיין ייתכנו גשמים. עם זאת, מזג האוויר החורפי נמשך - ומתבטא בעיקר בקור: הלילה תהיה קרה בהרים ובעמקים, ובמספר מקומים הטמפרטורות יצנחו ויעמדו סביב 0 מעלות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הלילה צפויה מעלה אחת בנהריה, בנצרת ובמצפה רמון, אפס מעלות באריאל וירושלים ובצפת הטמפרטורות יצנחו ל-1-. בסוף השבוע המתקרב נישאר בעיקר עם קור יבש שלא ילווה בגשמים: מחר גם יהיה קר מאוד עם טמפרטורות סביב האפס גם בהרים וגם בעמקים. 

הטמפרטורות הצפויות מחר: 10 מעלות בנהריה, 10 בקצרין, 6 בצפת, 12 בחיפה, 14 בטבריה, 10 בנצרת, 13 בטייבה, 9 באריאל, 13 בתל אביב ובבית שמש, 7 בירושלים, 13 ברחובות ובאשקלון, 16 בים המלח, 10 בערד, 11 בבאר שבע, 9 במצפה רמון ו-17 באילת.

ענני הגשם חולפים. תל אביב, השבוע (צילום: יורם סגול)
ענני הגשם חולפים. תל אביב, השבוע | צילום: יורם סגול

בלילה שבין שישי לשבת צפויה גם כן קרה: ביום שבת הטמפרטורות יעלו וצפויות רוחות מזרחיות בהרים, אבל עדיין יהיה קר מהרגיל לעונה. רק בתחילת השבוע תורגש התחממות: בשני כבר יהיה נאה ונוח, ובשלישי צפוי גשם ליום אחד - ולאחריו תחול התחממות והגשמים יעצרו.

ענני הגשם חולפים על פנינו לאחר שבשבוע האחרון ירד לא מעט גשם, בעיקר במישור החוף: גם בעוטף עזה ירדו מעל ל-100 מילימטרים מתחילת השבוע.